Trwa ostatni etap „Planu dla Dzielnic”. Na agendzie warsztaty dla mieszkańców 3 lubelskich dzielnic
Lublin wkracza w decydującą fazę projektu „Plan dla Dzielnic”. Mieszkańcy Wieniawy, Zemborzyc i Wrotkowa wezmą udział w warsztatach mających na celu wypracowanie strategii rozwoju ich dzielnicy.
Lubelskie dzielnice Wieniawa, Zemborzyce i Wrotków stają przed szansą wyrażenia swoich potrzeb i oczekiwań wobec przyszłości miasta. W ramach inicjatywy „Plan dla Dzielnic”, która zbliża się do finału, odbywają się warsztaty konsultacyjne z udziałem mieszkańców.
>>> CZYTAJ TAKŻE: Rewolucyjne zmiany komunikacyjne wokół nowego Dworca. Co czeka kierowców i pasażerów?
– To ostatni etap miejskiego projektu, który ma na celu podsumowanie wniosków z dotychczasowych spotkań oraz opracowanie założeń, które posłużą do przygotowania strategii rozwoju dla każdej części naszego miasta – podkreśla Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin, zachęcając do udziału w zbliżających się spotkaniach.
Jak podkreśla lubelski Ratusz, te warsztaty są nie tylko forami dyskusyjnymi, ale stanowią także podstawę do realnych działań inwestycyjnych, co widać na przykładzie dotychczas zrealizowanych projektów drogowych i infrastrukturalnych na terenie miasta.
Pierwsze ze spotkań rozpocznie się 15 listopada o godzinie 17.00 w siedzibie Rady i Zarządu Dzielnicy Wieniawa, przy Al. Racławickich 22. Zainteresowani mieszkańcy mogą zgłaszać swój udział poprzez dedykowany formularz online, dostępny do dnia poprzedzającego wydarzenie.
Z kolei tydzień później, 22 listopada, okazję by podzielić się swoją wizją rozwoju dzielnicy będą mieli mieszkańcy Zemborzyc. Miejsce spotkania to Szkoła Podstawowa nr 39, a procedura zapisów jest identyczna jak w przypadku Wieniawy.
Na koniec listopada, 29-go, przewidziano warsztaty dla Wrotkowa, które zaplanowano na godzinę 17.00. Szczegóły lokalizacji i zapisów dostępne są na oficjalnej stronie projektu.
>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Zmiany na ul. Skowronkowej. Mieszkańcy muszą uzbroić się w cierpliwość
Dodatkowo, organizatorzy zapewniają dostępność tłumacza języka migowego dla osób zainteresowanych, które zgłoszą taką potrzebę.
Do tej pory w ramach „Planu dla Dzielnic” zrealizowano wiele przedsięwzięć infrastrukturalnych. Oprócz modernizacji dróg i chodników, powstały nowe parkingi, czy oświetlenie. Na te cele w roku bieżącym przeznaczono niemal 4,8 mln zł. Niektóre zadania realizowane są we współpracy z Radami Dzielnic, które dołożą dodatkowe 1,3 mln zł ze środków rezerwy celowej.
fot. Miasto Lublin
Pingback: Lubelscy uczniowie zainaugurują 18. kadencję Młodzieżowej Rady Miasta
Pingback: Lublin rysuje przyszłość. Miasto Młodych w centrum uwagi