piątek, 22 listopada, 2024
LublinWiadomości

Rowerowa mapa krytyczna Lublina. Ostatni dzwonek na zgłoszenia

Tylko do końca roku można wysyłać zgłoszenia do uruchomionej przez lubelskie Porozumienie Rowerowe, rowerowej mapy krytycznej Lublina. Celem inicjatywy jest zbieranie informacji o problemach związanych z poruszaniem się jednośladem po mieście. 

W odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące niedoskonałości infrastruktury rowerowej w Lublinie, Porozumienie Rowerowe podjęło inicjatywę stworzenia rowerowej mapy krytycznej miasta. Jej głównym celem jest zidentyfikowanie i zgromadzenie w jednym miejscu problemów dotyczących jazdy rowerem po Lublinie.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Lubelski Rower Miejski jednak zniknie na zimę?

Rowerowa mapa krytyczna ma umożliwić mieszkańcom zgłaszanie trudności napotykanych na trasach rowerowych. Każdy użytkownik może wnieść swój wkład, przesyłając informacje za pomocą dostępnego formularza. Nadesłane zgłoszenia są następnie weryfikowane i umieszczane na mapie. Szczególną uwagę Porozumienie zwraca na brakujące połączenia między istniejącymi ścieżkami rowerowymi, skrzyżowania, na których przejazd rowerem jest utrudniony, światła dyskryminujące rowerzystów oraz miejsca, gdzie jazda na rowerze nie jest do końca bezpieczna.

Rowerowa mapa krytyczna Lublina
fot. Porozumienie Rowerowe

Celem tego przedsięwzięcia jest nie tylko uświadomienie lubelskim miłośnikom jednośladów istniejących wyzwań, ale także przekazanie władzom miasta konkretnych danych, które mogą być wykorzystane w procesie planowania i rozbudowy infrastruktury rowerowej.

Jak informuje Krzysztof Kowalik z Porozumienia Rowerowego, działanie to wpisuje się w miejskie dokumenty w zakresie mobilności.

– Liczymy, że wyniki tego opracowania zostaną wykorzystane przy planowaniu rozwoju tras rowerowych, w tym planowanych do budowy ze środków unijnych – podkreśla Kowalik.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: W Lublinie piesi i rowerzyści będą bezpieczniejsi. Zakończyła się realizacja unijnego projektu

Zgłoszenia problemów na mapie krytycznej można dokonywać tylko do końca tego roku na dedykowanej stronie internetowej. Na tej samej stronie publikowane są zweryfikowane zgłoszenia, tworząc tym samym kompleksowy obraz wyzwań związanych z infrastrukturą rowerową w Lublinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *