poniedziałek, 7 października, 2024
Piłka ręcznaSport

MKS FunFloor Lublin z pierwszym domowym zwycięstwem

Szczypiornistki z Lublina w pierwszym meczu obecnego sezonu ORLEN Superligi Kobiet pewnie wygrały z MKS Piotrcovią Piotrków Trybunalski 31:23.

Zaczęły piotrkowianki, ale najpierw ich atak zatrzymała Aleksandra Tomczyk, a następnie celny rzut obroniła Paulina Wdowiak. Pierwszego gola tego sezonu w hali Globus zdobyła Oktawia Fedeńczak, a chwilę później prowadzenie gospodyń podwoiła Magda Balsam. Dwie bramki Lucyny Sobeckiej sprawiły, że przyjezdne wyrównały. Popularna „Baza” na początku dziewiątej minuty zdobyła już trzeciego gola, a jej zespół prowadził 6:3. Piotrkowianki się nie poddawały. Do lubelskiej bramki trafiały byłe zawodniczki biało-zielonych, czyli Joanna Gadzina, Patrycja Królikowska i Patrycja Noga. Do remisu jednak wciąż sporo brakowało. Rezultat po pierwszym kwadransie to 11:7 dla podopiecznych Edyty Majdzińskiej.

W kolejnych minutach bramek padało zdecydowanie mniej. Utrzymywała się przewaga MKS-u FunFloor na poziomie trzech, czterech trafień. W 23. minucie pierwszego ligowego gola po powrocie do Lublina zdobyła Aleksandra Rosiak. Było to trafienie na 14:9. Po chwili na piętnastego gola dla gospodyń zdobyła Szimonetta Planeta, a na 16:9 podniosła Daria Szynkaruk. Jeszcze przed przerwą obie zawodniczki ponownie umieściły piłkę w siatce. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się rezultatem 18:10 dla lublinianek.

Pierwszego gola po zmianie stron zdobyły przyjezdne. Chwilę wcześniej Magda Balsam nie zdołała wykorzystać rzutu karnego. Pod koniec 33. minuty efektowną przerzutką popisała się natomiast Oktawia Fedeńczak (19:11). Równie urodziwym golem popisała się Magda Balsam osiem minut później. Było to już szóste trafienie skrzydłowej. Gospodynie prowadziły już 24:15. Gdy piotrkowianki odrobiły dwa gole straty, Edyta Majdzińska poprosiła o czas.

Gospodynie utrzymywały bezpieczne prowadzenie na poziomie sześciu goli. W ostatnie dziesięć minut kibiców zebranych w hali Globus wprowadziła Szimonetta Planeta, która zdobyła bramkę na 27:20 dla ekipy z Lublina. Druga połowa była jednak nieco mniej dynamiczna, niż pierwsza część spotkania. Wciąż warunki dyktowały miejscowe. Na pięć minut przed końcową syreną mogły być już pewne wygranej, bo prowadziły 28:20. Jeszcze przed końcem meczu dla zespołu z Lublina trafiały Sylwia Matuszczyk i Daria Szynkaruk. Końcowy wynik to 31:23. Tytuł MVP trafił do Magdy Balsam.

MKS FunFloor Perła Lublin – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 31:23 (18:10)

MKS FunFloor Lublin: Wdowiak, Mamic – Balsam 6, Szynkaruk 5, Fedeńczak 4, Planeta 3, M. Więckowska 3, Andruszak 2, Olek 2, Nieuwenweg 2, Tomczyk 1, Posavec 1, Rosiak 1, Matuszczyk 1, D. Więckowska, Pastuszka. Kary: 10 min. Trener: Edyta Majdzińska

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Sarnecka, Suliga – Mielewczyk 4, Gadzina 4, Sobecka 3, Mokrzka 3, Królikowska 3, Arcisevskaja 2, Noga 1, Waga 1, Radushko 1, Grobelna, Polaskova. Kary: 8 min. Trener: Horatiu Pasca

źródło: MKS FunFloor