niedziela, 8 września, 2024
SiatkówkaSport

Pewne zwycięstwo Bogdanki LUK Lublin nad Ślepskiem Malow Suwałki w ostatnim spotkaniu 7. kolejki PlusLigi

W emocjonującym spotkaniu 7. kolejki siatkarskiej PlusLigi, Bogdanka LUK Lublin w imponującym stylu pokonała Ślepsk Malow Suwałki 3:0, odnotowując tym samym swoje piąte zwycięstwo w sezonie 2023/24.

Rywalizacja zapowiadała się jako szansa na odkupienie poprzednich porażek obu drużyn. Lubelscy siatkarze, chcąc zapomnieć o niedawnym 2:3 z Projektem Warszawa, oraz zawodnicy Ślepska, usiłujący odwrócić los po przegranej 0:3 z Cuprum Lubin, weszli na boisko pełni determinacji.

Już na początku meczu, inicjatywę przejęli gospodarze, szybko wychodząc na prowadzenie 3:1. Ślepsk Malow Suwałki zdołał jednak zniwelować straty. Gdy na tablicy wyników zrobiło się 10:10 LUK zaczął odjeżdżać przyjezdnym. Po serii trzech punktów z rzędu, w tym efektownym bloku Alexandre’a Ferreiry, lublinianie prowadzili już 13:10. Żółto-czarni powiększyli jeszcze przewagę do 19:13 by ostatecznie wygrać pierwszego seta wynikiem 25:20. Ostatnim akordem pierwszej odsłony była zepsuta zagrywka byłego atakującego LUK-u Bartosza Filipiaka.

Drugi set rozpoczął się podobnie do pierwszego. Lubelscy siatkarze ponownie rozpoczęli od prowadzenia 3:1. Dominacja podopiecznych trenera Massimo Bottiego uwypukliła się gdy Tobias Brand stanął w polu serwisowym. Niemiec, poprzez skuteczne zagrywki, pomógł lubelskiej drużynie powiększyć prowadzenie do 13:7. Lublinianie utrzymywali kilku punktową przewagę, zwyciężając ostatecznie w drugiej odsłonie 25:19. Ostatnie słowo w tej części spotkania należało do Marcina Kani.

Trzeci set, który był dużo bardziej zacięty, okazała się jednocześnie ostatnim. Pomimo, iż przyjezdni próbowali postawić się gospodarzom, to lublinianie przejęli kontrolę nad meczem wychodząc na prowadzeni 5:3. Kolejne, znakomite zagrywki Ferreiry przyczyniły się do zbudowania siedmio punktowej przewagi 18:11. Lublinianie utrzymali kontrolę do już końca, a mecz zakończył się autowym atakiem gości. Ostateczny wynik trzeciej partii 25:18 zadecydował o końcowym triumfie Bogdanki LUK Lublin.

MVP został przyjmujący Bogdanki LUK Lublin, Portugalczyk Alexandre Ferreira.

Zwycięstwo to stanowi ważny krok dla lubelskiego zespołu. Bogdanka LUK Lublin po 7. kolejkach z dorobkiem 15 punktów zajmuje 5 miejsce w ligowej tabeli. Kolejne spotkanie żółto-czarni rozegrają w niedzielę, 26 listopada, w hali Aluronu CMC Warta Zawiercie. Początek starcia zaplanowano na godz. 20:30.

Bogdanka LUK Lublin – Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (25:20, 25:19, 25:18)

Bogdanka LUK Lublin: Nowakowski (6), Komenda (1), Kania (6), Malinowski (13), Ferreira (16), Brand (9), Hoss (libero) oraz Krysiak, Schulz, Hudzik.

Ślepsk Malow Suwałki: Sanchez, Stajer (8), Gallego (11), Filipiak (4), Stern (4), Firszt (5), Czunkiewicz (libero) oraz Żakieta (8), Kaciczak (2), Buculjević, Macyra.