Wojskowy Szpital Kliniczny w Lublinie otworzył nową Klinikę Kardiologii
Nowoczesna infrastruktura i najwyższej klasy sprzęt medyczny pojawił się w 1 Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Lublinie. Właśnie oddano tam do użytku świeżo wyremontowaną Klinikę i Oddział Kardiologii.
Zakończył się pierwszy etap przebudowy budynku 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego w Lublinie. W czwartek, 11 lipca oficjalnie otwarto po remoncie Klinikę i Oddział Kardiologii, która od teraz mieści się w nowo dobudowanym skrzydle szpitala na piątym piętrze.
>>> CZYTAJ TAKŻE: Szpital w Poniatowej otrzymał nowy oręż do walki z zaburzeniami snu
W nowej lokalizacji znalazły się miejsca dla 50 pacjentów. Dzięki temu placówka przyjmie więcej chorych niż dotychczas. Poprawią się też warunki leczenia pacjentów, którzy będą przebywać w komfortowych dwuosobowych salach.
W ramach inwestycji powstały też dwie sale wyposażone w specjalistyczne angiografy najwyższej jakości, do wykonywania zabiegów interwencyjnych kardiologicznych.
Szacuje się, że blisko 80 procent populacji jest chora na choroby układu krążenia, co najlepiej świadczy o potrzebie budowy nowoczesnego oddziału.
– Wykonujemy rocznie 1500 zabiegów angioplastyki, najwięcej w województwie lubelskim – mówi kierownik Oddziału i Kliniki Kardiologii Szpitala Wojskowego w Lublinie, dr hab. Grzegorz Sobieszek. I dodaje: – Nasza Klinika jest jednym z kilku referencyjnych ośrodków w kraju przeprowadzających zabiegi wykonywane na najtrudniejszych zmianach, czyli na przewlekłych zamknięciach tętnic wieńcowych.
Jak zapewniają władze szpitala, nowa lokalizacja zapewni nowe możliwości jeśli chodzi o liczbę i rodzaje wykonywanych procedur medycznych tj. zabiegi na naczyniach wieńcowych, zabiegi elektroterapii i specjalistyczne leczenie pacjentów z niewydolnością serca.
>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Seniorze zaszczep się! W Lublinie zrobisz to bezpłatnie
Pacjenci trafią do nowej siedziby już w najbliższych dniach.
Inwestycja to jeden z dwóch etapów rozbudowy placówki. W przyszłym roku szpital planuje otwarcie Oddziału Neurochirurgii z salą hybrydową. Koszt całego przedsięwzięcia, które uzyskało dotację z Ministerstwa Obrony Narodowej, zamknie się w kwocie ok. 140 mln złotych.
fot. 1 Wojskowy Szpital Kliniczny w Lublinie
Pingback: Lubelski szpital skutecznie leczy nietrzymanie moczu u kobiet. Pomaga 15-minutowy zabieg
Pingback: Nowi dyrektorzy w dwóch lubelskich szpitalach
Pingback: Uniwersytecki Szpital Kliniczny Nr 4 w Lublinie wśród najlepszych w kraju