Rewolucji w komunikacji miejskiej ciąg dalszy. Od września 23 linie pojadą nową trasą, zmienią się też nazwy niektórych przystanków
Modyfikacja tras kilkudziesięciu linii autobusowych, inne nazwy niektórych przystanków, powrót linii tzw. pospiesznych oraz zwiększenie częstotliwości kursowania. To zmiany w komunikacji miejskiej, które nastaną wraz z początkiem nowego roku szkolnego.
Pierwsza ze zmian, które czekają na pasażerów komunikacji miejskiej już od 2 września, to zwiększenie w dni powszednie częstotliwości kursowania wybranych linii. Wraz z nadejściem nowego roku szkolnego ilość linii kursujących co kwadrans w szczycie porannym i popołudniowym zwiększy się z 5 do 17. Chodzi o linie nr: 6, 15, 17, 18, 26, 31, 40, 55, 57, 150, 151, 153, 155, 156, 158, 159, 160.
>>> CZYTAJ TAKŻE: Od września sprawniej przemieścimy się po mieście? Lubelski Ratusz zapowiada kolejne zmiany
Ponadto, w ramach „wdrożenia trzeciego etapu zmian w kursowaniu linii autobusowych i trolejbusowych” zmienione zostaną trasy aż 23 linii. Dodatkowo z rozkładów znikną linie nr: 1, 11 i 904, a ich funkcje przejmą inne. „Jedynkę” zastąpią 6, 25, i 34, z kolei „jedenastkę” – 6, 13, 15 i 55.
Zmiany obejmą m.in. linię nr 4, która zamiast na Elizówkę, pojedzie na ul. Żeglarską. Na giełdę od 2 września dojedziemy za to linią nr 18. Tym samym ta ostatnia nie skręci już w ul. Związkową. Oprócz tego na ul. Poligonową będziemy mogli dotrzeć „ósemką”, a końcowy „trzynastki” zostanie przeniesiony na rozbudowywaną obecnie ul. Węglarza. Z innych nowości, na al. Tysiąclecia i ul. Lwowskiej pojawi się linia nr 25, którą dojedziemy do Felicity. Ponadto, linia nr 29 obsłuży centrum medyczne przy ulicach Chodźki i Jaczewskiego, dzięki czemu mieszkańcy południowych dzielnic Lublina zyskają bezpośrednie połączenie do szpitala dziecięcego i klinicznego.
Od września wrócą też dwie linie przyspieszone – 301 i 302. Pierwsza z nich nr 301 ponownie połączy os. Poręba z ul. Daszyńskiego, a nr 302 os. Widok z Czechowem. Z kolei linia nr 303, funkcjonująca wcześniej pod nr 46, pojedzie znowu z Choin na Węglin.
Jak zapewnia Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Lublinie, zmiany obejmą także zwiększenie liczba połączeń do intensywnie rozwijających się osiedli mieszkaniowych, w tym do Węglina Południowego, Zielonego Wzgórza, Czechowa Północnego na ul. Koncertową czy do „nowego” Wrotkowa w okolicy ul. Granata.
Zmienią się też nazwy niektórych przystanków, m.in. tych zlokalizowanych przy al. Tysiąclecia. Zespół przystanków Dworzec Gł. PKS będzie odtąd występował pod nazwą Muzeum Narodowe – Zamek. Ponadto, przystanek Fabryka Wag, otrzyma nazwę Firlejowska, rondo Sportowcwów NŻ 05 zmieni się na Kawia NŻ 01, a Klub Jeździecki na Rondo Żołnierzy-Górników.
Co z biletami okresowymi ?
Jak informuje Monika Fisz, rzeczniczka prasowa ZDiTM w Lublinie, w związku z wycofaniem lub zmianą tras poszczególnych linii komunikacji miejskiej od 2 września br., bilety okresowe na jedną linię dla linii nr: 1, 11, 904, 922, 4, 8, 13, 14, 15, 17, 18, 25, 26, 29, 30, 32, 37, 39, 44, 44, 45, 55, 70, 153, 160, których początek ważności przypada najpóźniej na dzień 1 września br., do czasu zakończenia ich ważności będą obowiązywały na nowych trasach, starych trasach i wszystkich innych liniach, których trasy pokrywają się ze starym i nowym przebiegiem powyższych linii.
>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Aleja Kraśnicka przejdzie lifting
Osoby, posiadające bilety na jedną linię, których linie zostały wycofane lub trasy są zmienione, mogą skorzystać też z możliwości zwrotu imiennego biletu okresowego. Stosowny wniosek należy złożyć w jednej z kas: przy ul. Nałęczowskiej 14 lub Dworcowej 2.
Pełną listę zmian prezentujemy poniżej:
Pingback: Z Lublina od dziś zajrzymy do Dublina i na Manhattan
Pingback: W Lublinie pojawią się kolejne bezpieczne przejścia dla pieszych
Pingback: Rozpoczyna się drugi etap remontu ul. Prusa. Ważna zmiana dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej
Pingback: Trzy wodorowe autobusy obsłużą linie łączące Świdnik z Lublinem
Pingback: Pierwsze sekundniki odliczą czas na lubelskich skrzyżowaniach. Właśnie rozpoczął się ich montaż