LubartówNa sygnaleWiadomościZ regionu

Poważny wypadek na DK-19 w Wandzinie. Trzy osoby trafiły do szpitala (aktualizacja)

Na drodze krajowej nr 19 w Wandzinie (gmina Lubartów) dzisiaj rano doszło do poważnego wypadku. Zderzyło się, aż pięć pojazdów w tym autobus. W wyniku zderzenia trzy osoby trafiły do szpitala.

Dzisiaj około godziny 9:30 w Wandzinie na trasie łączącej Lubartów z Lublinem doszło do groźnego wypadku. Uczestnikami kolizji były dwa samochody osobowe, autobus, ciężarówka oraz bus. Trzy osoby, w tym kierowca  ciężarówki i dwóch pasażerów autobusu, z obrażeniami ciała trafiły do szpitala.

Ze wstępnych ustaleń Policji wynika że, kierująca BMW, jadąc w kierunku Lubartowa postanowiła skręcić w lewo w drogę gminną. Kierowca jadącego za nią autobusu nie zachował należytej ostrożności i uderzył w tył samochodu osobowego.

– Siła uderzenia wyniosła BMW na przeciwległy pas ruchu, w wyniku czego na ten samochód najechała ciężarówka, która po odbiciu się od BMW uderzyła w stojący na poboczu samochód Inspekcji Transportu Drogowego. W zdarzeniu uszkodzony został także samochód marki Opel jadący za autobusem. – informuje Jagoda Stanicka z Policji w Lubartowie.

Jak mówi rzeczniczka lubartowskiej Policji, ruch został już wznowiony.

Wcześniej droga przez około 3 godziny była całkowicie zablokowana, a w okolicach  miejsca wypadku tworzył się duży korek.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Czołowe zderzenie dwóch ciężarówek na DK-19 w Turowie

Policja kierowała na objazdy. Dla samochodów ciężarowych jadących w kierunku Lubartowa objazd zaczynał się w Niemcach – policjanci kierowali kierowców ciężarówek w lewo na Garbów drogą wojewódzką nr 808. Z kolei pojazdy osobowe w Zalesiu kierowane były w kierunku Rokitna. Natomiast pojazdy jadące w kierunku Lublina w Łucku musiały skręcić w drogę wojewódzką nr 829 prowadzącą w kierunku Rokitna.

Policjanci ustalają obecnie dokładne okoliczności tego wypadku.

poważny wypadek na DK-19 w Wandzinie
fot. Policja
poważny wypadek na DK-19 na trasie Lubartów - Lublin
fot. Policja

Jeden komentarz do “Poważny wypadek na DK-19 w Wandzinie. Trzy osoby trafiły do szpitala (aktualizacja)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *