Na sygnaleTomaszów LubelskiWiadomościZ regionu

Wypadek ukraińskiego busa w Bełżcu. Sześć osób, w tym dwoje dzieci, w szpitalu

Do zdarzenia doszło w nocy na drodze krajowej nr 17 w Bełżcu (powiat tomaszowski). 29-letni kierowca busa uderzył w naczepę ciężarówki stojącej w pobliżu przejścia granicznego. Sześć osób, w tym dwoje dzieci, trafiło do szpitala.

Wczoraj tuż przed północą, dyżurny policji w Tomaszowie Lubelskim otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym z  udziałem busa i ciężarówki, do którego doszło na drodze krajowej nr 17 w Bełżcu. Według wstępnych ustaleń Policji, kierujący busem marki VW, 29-letni obywatel Ukrainy, z niewyjaśnionych dotąd przyczyn, uderzył w tył naczepy stojącego na poboczu TIR-a.

Busem podróżowało łącznie dziewięć osób. Sześć z nich, w tym dwoje dzieci, zostało przewiezionych do szpitala z obrażeniami ciała. 33-letni kierowca ciężarówki, również obywatel Ukrainy, który czekał w kolejce do przejścia granicznego w Hrebennem nie odniósł obrażeń. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był trzeźwy w momencie wypadku.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Poważny wypadek na DK-19 w Wandzinie. Trzy osoby trafiły do szpitala (aktualizacja)

Test na obecność alkoholu w organizmie kierującego busem, również dał wynik negatywny.

– 29-letni kierowca busa został zatrzymany i przebywa w policyjnym areszcie. Wyjaśniamy przyczyny i okoliczności tego zdarzenia – informuje młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska z tomaszowskiej Policji.

29-letni kierowca busa uderzył w naczepę ciężarówki
fot. Policja
Do wypadku z udziałem busa i ciężarówki doszło w Bełżcu 26 sierpnia 2023 roku tuż przed północą
fot. Policja

2 komentarze do “Wypadek ukraińskiego busa w Bełżcu. Sześć osób, w tym dwoje dzieci, w szpitalu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *