LubelskieNa sygnaleWiadomościZ regionu

Tragiczny bilans weekendu na lubelskich drogach. Trzy ofiary śmiertelne

Podczas minionego weekendu na drogach województwa lubelskiego doszło do kilku tragicznych wypadków, które kosztowały życie trzech osób. W Tarnogrodzie 35-letni mężczyzna potrącił 86-latka i uciekł z miejsca zdarzenia. Z kolei w Lublinie 89-letni rowerzysta został potrącony na przejściu dla pieszych, a w Woli Rudzkiej 19-latek wjechał w stojącego na jezdni mężczyznę.

W sobotę, na ulicy 1 Maja w Tarnogrodzie (powiat biłgorajski), 86-letni mężczyzna został śmiertelnie potrącony przez samochód. Dyżurny biłgorajskiej komendy informację o zdarzeniu otrzymał około godziny 17:00. Skierowani na miejsce Policjanci ustalili, że 86-latek został potrącony przez kierującego Oplem, który uciekł z miejsca wypadku nie udzielając pomocy poszkodowanemu. Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł na miejscu.

35-letni sprawca wypadku został zatrzymany mniej więcej godzinę po zdarzeniu. Przeprowadzone badanie na obecność alkoholu w jego organizmie wykazało że mężczyzna był pijany. W momencie zdarzenia we krwi miał blisko 2 promile alkoholu. Za spowodowanie śmiertelnego wypadku w stanie nietrzeźwości i ucieczkę grozi mu do 12 lat więzienia.

Do tragicznego w skutkach potrącenia podczas ostatniego weekendu doszło również na ul. Tysiąclecia w Lublinie.

Jak informuje nadkomisarz Andrzej Fijołek Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji
w Lublinie – Kierujący Toyotą 80-latek jadąc al. Tysiąclecia lewym pasem ruchu od strony „ronda z flagą” w kierunku miejscowości Świdnik potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych rowerzystę.

Zdarzenie miało miejsce na oznakowanym przejściu dla pieszych, które nie posiada wyznaczonego przejazdu dla rowerów. Mimo prób reanimacji, 89-letni rowerzysta zmarł na miejscu. Test na obecność alkoholu w organizmie kierującego samochodem 80-latka wykazało, że mężczyzna był trzeźwy.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Wypadek ukraińskiego busa w Bełżcu. Sześć osób, w tym dwoje dzieci, w szpitalu

Do śmiertelnego wypadku doszło także w Woli Rudzkiej (powiat opolski). Kierujący Seatem 19-latek potrącił stojącego na środku jezdni 50-letniego mężczyznę. Pieszy nie posiadał elementów odblaskowych. Do tragedii doszło na drodze wojewódzkiej nr 824 około godziny 1:50. Mundurowi ustalili, że kierowca w momencie zdarzenia był trzeźwy.

Policja apeluje o rozwagę i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. – Wyobraźnia i przewidywanie sytuacji drogowych pomaga uniknąć wielu wypadków – mówi nadkomisarz Andrzej Fijołek.

Z danych statystycznych wynika, że blisko 40% wszystkich ofiar wypadków drogowych w Polsce stanowią tzw. niechronieni uczestnicy ruchu drogowego.

Śmiertelny wypadek na al. Tysiąclecia w Lublinie - tragiczny bilans minionego weekendu na lubelskich drogach
fot. Policja
Śmiertelny wypadek na al. Tysiąclecia w Lublinie. Kierujący Toyotą 80-latek potrącił 89-letniego rowerzystę
fot. Policja
Śmiertelny wypadek w Woli Rudzkiej. Kierujący Seatem 19-latek potracił 50-letniego pieszego stojącego bez elementów odblaskowych na środku drogi
fot. Policja
Śmiertelny wypadek w Tarnogrodzie. Pijany, kierujący Oplem, 35-latek potrącił pieszego i uciekł. Tragiczny bilans minionego weekendu na lubelskich drogach.
fot. Policja

2 komentarze do “Tragiczny bilans weekendu na lubelskich drogach. Trzy ofiary śmiertelne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *