Na sygnaleOpole LubelskieWiadomościZ regionu

Potrącenie rowerzystki w Opolu Lubelskim. 65-latka trafiła do szpitala

Wczoraj w Opolu Lubelskim miało miejsce zdarzenie drogowe, w którym ucierpiała 65-letnia rowerzystka. Kobieta została potrącona przez samochód marki Nissan, którym kierowała 35-letnia opolanka. Do zdarzenia doszło ulicy Józefowskiej.

Policjanci z Opola Lubelskiego prowadzą postępowanie w sprawie wypadku drogowego, który miał miejsce wczoraj na na ulicy Józefowskiej. W wyniku incydentu do szpitala trafiła 65-letnia uczestniczka kolizji, która poruszała się na rowerze.

Do zdarzenia doszło około godziny 9:00. Po otrzymaniu zgłoszenia, funkcjonariusze natychmiast ruszyli na ulicę Józefowską, gdzie doszło do potrącenia. Na miejscu okazało się, że za spowodowanie kolizji odpowiada 35-letnia mieszkanka Opola Lubelskiego, kierująca samochodem marki Nissan.

– Kobieta jadąc ul. Józefowską w Opolu Lubelskim w kierunku centrum miasta po wyprzedzeniu rowerzystki, a następnie w trakcie wykonywania manewru skrętu w prawo w ul. Długą, doprowadziła do potrącenia rowerzystki powodując jej upadek – informuje aspirant Katarzyna Bigos z Policji w Opolu Lubelskim

Niefortunne zdarzenie zakończyło się hospitalizacją 65-letniej kobiety. Jej stan zdrowia jest stabilny, a obrażenia nie okazały się na szczęście groźne. Badania alkomatem wykazało, że obie uczestniczki zdarzenia były trzeźwe.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Tragiczny bilans weekendu na lubelskich drogach. Trzy ofiary śmiertelne

Policjanci kontynuują postępowanie w celu dokładnego ustalenia wszystkich okoliczności tego wypadku. Jednocześnie apelują o ostrożną jazdę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

– Stosowanie się do reguł panujących na drodze pozwoli uniknąć wielu zagrożeń. Pamiętajmy też, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego to grupa szczególnie narażona na poważne konsekwencje zdarzeń na drodze – mówi rzeczniczka opolskiej Policji.

fot. Policja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *