EdukacjaLublinWiadomości

Visiting Professors: Profesorowie z Belgii i Hiszpanii na wykładach w Lublinie

Miasto kontynuuje inicjatywę Visiting Professors in Lublin. We wrześniu odbędą się publiczne wykłady i konferencje dotyczące różnych aspektów nauki i zdrowia z udziałem ekspertów z Hiszpanii i Belgii.

Miasto Lublin realizuje kolejną edycję programu Visiting Professors, współorganizowanego przez Uniwersytet Medyczny w Lublinie oraz Instytut Agrofizyki Polskiej Akademii Nauk. Program, mający na celu zacieśnienie międzynarodowych relacji badawczych oraz rozwijanie potencjału dydaktycznego, cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Dwa ostatnie wykłady w ramach drugiej edycji programu zaplanowano na wrzesień. Pierwszy z nich odbędzie się 6 września w ramach konferencji „Aktywność fizyczna w rozwoju dzieci i młodzieży”. Profesor Daniel Mayorga Vega, specjalista w dziedzinie edukacji fizycznej z Uniwersytetu w Maladze, omówi zagadnienia związane z promocją zdrowia i aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Wykład będzie dostępny w języku angielskim z tłumaczeniem na język polski i rozpocznie się o godzinie 10:00 w auli ANATO (ul. Dr. K. Jaczewskiego 4 w Lublinie). Udział w spotkaniu wymaga wcześniejszej rejestracji.

W kolejnym tygodniu, 11 i 12 września, prof. Marc E.G. Hendrickx z Katolickiego Uniwersytetu w Leuven poprowadzi wykłady w ramach 14. Międzynarodowej Konferencji Agrofizycznej. Wykłady online dotyczyć będą wpływu procesów na jakość i właściwości zdrowotne żywności oraz relacji struktury i funkcji w materiałach komórkowych w systemach żywnościowych. Linki do transmisji dostępne będą na stronie Instytutu Agrofizyki Polskiej Akademii Nauk oraz dedykowanej stronie Konferencji.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Ośrodek Medycyny Doświadczalnej Uniwersytetu Medycznego z wielomilionowym wsparciem

– Nasz miejski projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem, dlatego jesienią ruszy kolejna edycja konkursu, a komisja wyłoni badaczy i naukowców, którzy odwiedzą Lublin w przyszłym roku – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin

Program Visiting Professors in Lublin jest finansowany przez Urząd Miasta Lublin, który do tej pory przeznaczył na ten cel ponad 180 tys. zł. Inicjatywa wpisuje się w szersze działania na rzecz umiędzynarodowienia potencjału kadrowego uczelni i instytucji badawczych w Lublinie. Inspiracją dla pomysłodawców był program – Research in Lublin, realizowany przez Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *