LublinNa sygnaleWiadomości

Dwukrotnie przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym. Kwota mandatu zwaliła go z nóg

Aż 7,5 tys. zł mandatu będzie musiał zapłacić 31-letni motocyklista, który został dwukrotnie przyłapany przez policyjny wideorejestrator na przekroczeniu prędkości w obszarze zabudowanym. Do zdarzenia doszło w Poniedziałek Wielkanocny na ulicy Krężnickiej w Lublinie. Na konto mężczyzny trafiło też 30 punktów karnych.

Dobra pogoda i letnie temperatury panujące podczas świątecznego weekendu zachęcały wielu kierowców do brawury na drodze. Na lubelskich ulicach pojawiło się też sporo motocyklistów, którzy postanowili rozpocząć sezon. Nie wszyscy pamiętali przy tym o zdrowym rozsądku.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Pomylił drogę z torem wyścigowym, brawura słono go kosztowała

W Poniedziałek Wielkanocny, 1 kwietnia, Policjanci z Komendy Miejskiej, patrolując radiowozem nieoznakowanym ulicę Krężnicką w Lublinie natknęli się na szybko jadącego motocyklistę. Jak się okazało, mężczyzna w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość aż o blisko 100 km/h. Ponadto, niebezpiecznie wyprzedzał inne pojazdy i początkowo nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące mu zatrzymanie się.

– Podczas kontroli, 31-letni motocyklista został ukarany mandatem w kwocie 2,5 tys. złotych, a na jego konto trafiło 15 punktów karnych. Stracił też prawo jazdy – przekazał nadkomisarz Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP w Lublinie.

Niedługo później policjanci ponownie natknęli się na tego samego motocyklistę. 31-latek nie wyciągnął wniosków z pierwszej kontroli i po raz drugi znacznie przekroczył prędkość. Tym razem wideorejestrator odnotował przekroczenie prędkości o 80 km/h. Kierowca zapomniał też, że za przekroczenie prędkości w warunkach recydywy, kwota mandatu rośnie o 100 proc. Dlatego następna kontrola skończyła się dla kierującego mandatem w wysokości 5 tys. złotych i kolejnymi 15 punktami.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Tragedia w miejscowości Rokitno, nie żyje dwóch 20-latków

Z informacji przekazanych przez lubelską policję wynika, że przez długi weekend policjanci ruchu drogowego z Lublina skontrolowali łącznie 519 kierujących, w tym 53 motocyklistów. Ujawnili przy tym ponad 400 wykroczeń. Zatrzymanych zostało 10 praw jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Wpadło także 7 nietrzeźwych kierujących.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *