LublinNa sygnaleWiadomości

Drogowy recydywista pędził przez Jakubowice Konińskie. Teraz zapłaci podwójnie

Policjanci z lubelskiej drogówki zatrzymali do kontroli 43-latka, który przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Jak się okazało kilka dni wcześniej mężczyzna dopuścił się podobnego wykroczenia. Tym razem na jego konto trafiło 13 punktów i mandat w wysokości 3 tys. złotych.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 4 czerwca, wieczorem w podlubelskiej miejscowości Jakubowice Konińskie. Policjanci patrolu ruchu drogowego, którzy dokonywali pomiarów prędkości, zauważyli szybko jadące Audi.

– Pomiar wskazał 123 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 70 km/h. W związku z tym policjanci od razu zdecydowali o zatrzymaniu kierującego – przekazał nadkomisarz Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP w Lublinie.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Dwukrotnie przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym. Kwota mandatu zwaliła go z nóg

Jak się okazało nie była to pierwsza tak poważna wpadka tego kierowcy. Kilka dni wcześniej został zatrzymany za podobne wykroczenie. Tym razem 43-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 3 tys. złotych. Jego konto wzbogaciło się też o 13 punktów karnych.

– Nadmierna prędkość to w dalszym ciągu jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Dlatego apelujemy o rozsądek i przestrzeganie przepisów drogowych – uczula nadkomisarz Kamil Gołębiowski.

fot. Policja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *