Na sygnaleOpole LubelskieWiadomościZ regionu

Usiłowanie zabójstwa w Poniatowej. 25-letni nożownik zatrzymany

25-latek został tymczasowo aresztowany za usiłowanie zabójstwa. Incydent miał miejsce we wtorek na terenie kompleksu leśnego w Poniatowej. Sprawca zaatakował nożem spacerującego z psem 57-letniego mężczyznę. Napastnikowi grozi nawet dożywocie.

Według ustaleń śledczych, 57-letni mężczyzna wyszedł z psem na popołudniowy spacer po lesie. W pewnym momencie zauważył zbliżającego się do niego mężczyznę. Chcąc go przepuścić, odwrócił się w jego stronę. Wtedy nieznajomy zadał mu cios nożem w okolice szyi, po czym natychmiast zbiegł z miejsca zdarzenia. Sprawca został szybko zidentyfikowany i zatrzymany przez policjantów z Poniatowej.

Po zatrzymaniu, 25-letni mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Opolu Lubelskim, gdzie usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa w warunkach recydywy, gdyż był już wcześniej karany za podobne przestępstwa.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Zatrzymanie 29-latka za pobicie i kradzież BMW. Zaskakujące znalezisko w samochodzie

Sąd postanowił, że podejrzany najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu kara do 25 lat więzienia lub dożywotniego pozbawienia wolności.

Pomimo odniesionych obrażeń, życiu i zdrowiu poszkodowanego mężczyzny nie zagraża niebezpieczeństwo.

fot. Policja

2 komentarze do “Usiłowanie zabójstwa w Poniatowej. 25-letni nożownik zatrzymany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *