Biała PodlaskaNa sygnaleWiadomościZ regionu

Chciał ominąć kolejkę, posłużył się podrobionym dokumentem. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia

47-letni obywatel Białorusi odpowie za posłużenie się podczas kontroli drogowej podrobionym dokumentem. Chciał w ten sposób ominąć kolejkę samochodów oczekujących na możliwość przekroczenia granicy.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 21 marca, na przejściu granicznym w Terespolu (powiat bialski). 47-letni obywatel Białorusi podjechał ciężarowym DAF-em do funkcjonariuszy stojących na jednym z buforów.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Podszywał się pod inne osoby i zaciągał kredyty. Wyłudził co najmniej 250 tys. zł

– Kierowca oświadczył, że nie będzie stał w kolejce ponieważ jedzie do jednej z firm na terenie gminy Terespol. Po tym okazał mundurowym potwierdzający to list przewozowy – poinformowała nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy bialskiej policji.

Mężczyzna okazywał ten dokument również kolejnym patrolom stojącym na trasie jego przejazdu. W końcu trafił na policjantów bialskiej drogówki, którzy postanowili dokładniej go zweryfikować.

– Pracownik firmy, który widniał na dokumencie, zaprzeczył, by był on przez nich wystawiony, a samochód nie był zgłoszony i uprawniony do wjazdu na jej teren – relacjonuje nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Pomylił drogę z torem wyścigowym, brawura słono go kosztowała

Wtedy policjanci nabrali podejrzeń, że przedstawione przez kierującego dokumenty są podrobione. Samochód trafił na parking strzeżony, a na miejsce wezwana została grupa dochodzeniowo-śledcza.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli od niego gotówkę. 47-latkowi grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *