LublinWiadomości

Uczniowie znów będą odkrywać Lublin. Startuje trzecia edycja miejskiego programu

Rusza trzecia edycja programu „Odkryj Lublin – zainspiruj się historią naszego Miasta!”. Uczniowie lubelskich szkół po raz kolejny będą mieli okazje poznawać historię i atrakcje turystyczne Lublina poprzez interaktywne spacery i lekcje muzealne.

Podobnie jak w roku ubiegłym, na uczniów lubelskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych czeka szeroka oferta spacerów z Przewodnikami Inspiracji oraz lekcji w Muzeum Narodowym w Lublinie.

>>> CZYTAJ TAKŻE: 8. edycja Olimpiady Statystycznej. Na szczeblu centralnym powalczy 10 uczniów z lubelskich szkół średnich

Propozycja aktywności „poza klasą” obejmuje m.in. spacery edukacyjne, zwiedzanie lubelskich zabytków oraz gry miejskie i łamigłówki. Przewidziano także przejażdżki zabytkowymi pojazdami komunikacji miejskiej. Łącznie zaplanowano ok. 120 wydarzeń.

Uczniowie znów będą odkrywać Lublin. Startuje trzecia edycja miejskiego programu
fot. Miasto Lublin

– Uczestniczki i uczestników oprowadzą doświadczeni Przewodnicy Inspiracji, którzy zostali wyróżnieni tym tytułem przez Miasto Lublin, ze względu na rozległą wiedzę o naszym mieście. W ramach programu przewidziano także spotkania w języku angielskim – wyjaśnia Anna Czerwonka z biura prasowego lubelskiego Ratusza.

Aby zgłosić klasę na spacer z przewodnikiem lub lekcję muzealną, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie turystyka.lublin.eu, gdzie opublikowana jest także pełna oferta spacerów. Nabór do trzeciej edycji programu „Odkryj Lublin – zainspiruj się historią naszego Miasta!” potrwa do 8 marca.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Biznes, kreatywność i sztuczna inteligencja. Uczniowie mogą zgłaszać się do projektów „przyszłości”

Program edukacyjny „Odkryj Lublin – zainspiruj się historią naszego Miasta!” został zainicjowany w 2023 roku w ramach obchodów Europejskiej Stolicy Młodzieży.

Jesienna edycja, trwająca od września do połowy grudnia ubiegłego roku, zaowocowała 142 wydarzeniami. Wzięło w nich udział ponad 3 tys. uczniów z 40 lubelskich szkół.

Uczniowie znów będą odkrywać Lublin. Startuje trzecia edycja miejskiego programu
fot. Miasto Lublin

3 komentarze do “Uczniowie znów będą odkrywać Lublin. Startuje trzecia edycja miejskiego programu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *