EdukacjaLublinWiadomości

Wspólne powtórki materiału i wsparcie przy wyborze studiów. Ruszają „Koleżeńskie korepetycje”

Trwa rekrutacja do kolejnej edycji akcji pn. „Koleżeńskie korepetycje”. Miasto zaprasza do udziału zarówno korepetytorów jak i uczniów przygotowujących się do egzaminu dojrzałości, którzy chcieliby skorzystać ze wsparcia starszych kolegów. Zgłoszenia przyjmowane są do 21 marca.

W ramach projektu pn. „Koleżeńskie korepetycje” tegoroczni maturzyści będą mogli skorzystać z pomocy lubelskich studentów w przygotowaniach do egzaminu dojrzałości, a także przy wyborze kierunku studiów. Właśnie wystartowała czwarta edycja miejskiej inicjatywy.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Konferencja, którą poprowadzi sztuczna inteligencja. W Lublinie staruje Check IT

– W ten sposób chcemy ułatwić uczennicom i uczniom klas maturalnych przygotowania do egzaminu dojrzałości, ale także zachęcić ich do studiowania i pozostania w naszym mieście. Zdecydowaną wartością projektu jest możliwość poznania lubelskich uczelni z pierwszej ręki, ponieważ studentki i studenci jako korepetytorzy podejmują się podczas spotkań roli ambasadorów idei akademickiego Lublina i wprowadzają swoich młodszych kolegów w studencki świat – tłumaczy Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Tegoroczne bezpłatne korepetycje obejmą podstawowy zakres matury z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego oraz zakres rozszerzony z takich przedmiotów jak: biologia, chemia i matematyka. Uczestnicy otrzymają materiały w postaci zadań maturalnych z poprzednich lat, będą mogli również zgłaszać swoje pytania i zadania.

Spotkania w formule stacjonarnej oraz online realizowane będą w kwietniu, w małych, maksymalnie 3-osobowych grupach. Formularze rejestracyjne dostępne są na stronie student.lublin.eu.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Uczniowie znów będą odkrywać Lublin. Startuje trzecia edycja miejskiego programu

– „Koleżeńskie korepetycje” to okazja do rozmowy o życiu studenckim w naszym mieście, ofercie poszczególnych uczelni czy perspektywach rozwoju edukacyjnego i zawodowego. Za bezinteresowną pomoc młodszym kolegom korepetytorzy otrzymają specjalne dyplomy – wyjaśnia Anna Czerwonka z biura prasowego lubelskiego Ratusza.

W ramach ubiegłorocznej edycji projektu odbyło się 60 spotkań, w których udział wzięło 43 uczestników, w tym 13 korepetytorów.

2 komentarze do “Wspólne powtórki materiału i wsparcie przy wyborze studiów. Ruszają „Koleżeńskie korepetycje”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *