LublinWiadomości

Tydzień wzmacniania więzi w Nasutowie między młodymi z Polski i Ukrainy

31 lipca, w malowniczym Nasutowie, niedaleko Lublina, osiemnastu młodych ludzi z Polski i Ukrainy stworzy most międzykulturowego zrozumienia. Spotkanie, którego koordynatorem jest Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw, potrwa do 6 sierpnia.

W ramach projektu „Drogi Pamiętniku”, finansowanego przez Polsko-Ukraińską Radę Wymiany Młodzieży oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki, uczestnicy na przestrzeni tygodnia będą mieli okazję rozwijać relacje, dzielić się doświadczeniami i swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi współczesnego świata.

Celem tego spotkania jest nie tylko budowanie relacji między uczestnikami, ale również promowanie dialogu międzykulturowego. W obliczu trwającej wojny na Ukrainie oraz innych dynamicznych zmian na świecie, wymiana ta jest szansą dla młodych ludzi na znalezienie wsparcia, poczucia bezpieczeństwa i budowania wzajemnej otwartości.

Jak informują organizatorzy, spotkanie ma być okazją do głębszego zrozumienia siebie i innych. Młodzi ludzie, przez tydzień będą dzielić się swoją historią, obawami i nadziejami. Całość zostanie uwieczniona w pamiętniku, w którym każdy uczestnik zostawi swój unikalny odcisk, w postaci zapisanej karty.

Różnorodne aktywności i warsztaty umożliwią uczestnikom eksplorację tematów związanych z ich życiem i światem. Koordynator przedsięwzięcia, Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw, w ramach realizowanego projektu, stworzy w Nasutowie przestrzeń do indywidualnej ekspresji i wspólnej nauki.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Lublin coraz bardziej atrakcyjny dla turystów

W obliczu globalnych wyzwań, z którymi mierzy się współczesna młodzież, takie inicjatywy wydają się być niezwykle ważne. Tego lata w Nasutowie, młodzi ludzie z Polski i Ukrainy będą mieli okazję przekształcić obawy w nadzieję, a różnice w punkt połączenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *