Na sygnalePuławyWiadomościZ regionu

Puławy: 21-letni kierownica Hondy potrącił nietrzeźwego rowerzystę

66-letni cyklista został potrącony na przejeździe dla rowerów przez 21-letniego kierowcę osobowej Hondy. Do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem na skrzyżowaniu ulic Partyzantów i Słowackiego w Puławach. Rowerzysta z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Kierujący Hondą mieszkaniec Puław najpierw przepuścił pieszego znajdującego się na przejściu dla pieszych. Gdy ruszał, nie zauważył już jednak rowerzysty wjeżdżającego akurat na przejazd rowerowy.

– Cyklista przejeżdżał po przejeździe dla rowerów od strony PKP w kierunku pobliskiego marketu – mówi komisarz Ewa Rejn-Kozak z puławskiej policji.

Skręcając w ulicę Słowackiego 21-letni kierowca Hondy uderzył w pedałującego na przejdzie rowerowym 66-latka.

Cyklista, również mieszkaniec Puław, po zderzeniu z samochodem, trafił do szpitala z obrażeniami ciała. Przeprowadzone przez mundurowych badanie na obecność alkoholu wykazało, że miał on w organizmie 1,5 promila alkoholu. Teraz za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości będzie odpowiadał przed sądem.

Kierowca Hondy był trzeźwy w momencie zdarzenia.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Dramat na plantacji wiśni. Mężczyzna przygnieciony przez maszynę rolniczą

– Wyjaśniamy okoliczności zdarzenia i apelujemy o większą ostrożność na drodze, zwłaszcza wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego – mówi rzeczniczka puławskiej policji.

fot. Policja

Jeden komentarz do “Puławy: 21-letni kierownica Hondy potrącił nietrzeźwego rowerzystę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *