Na sygnaleOpole LubelskieWiadomościZ regionu

Dramat na plantacji wiśni. Mężczyzna przygnieciony przez maszynę rolniczą

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło wczoraj po południu w miejscowości Ludwików w powiecie opolskim. W trakcie prac polowych prowadzonych na plantacji wiśni, 61-letni rolnik znalazł się pod kołami maszyny rolniczej. Na miejscu wypadku interweniował śmigłowiec LPR.

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło wczoraj na jednej z plantacji w wiejskiej miejscowości Ludwików w gminie Opole Lubelskie. Podczas wykonywania prac polowych, 61-letni rolnik w niewyjaśnionych okolicznościach znalazł się pod kołami podpiętej do ciągnika maszyny do zbierania wiśni.

Na miejsce został wezwany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Poszkodowany rolnik został natychmiast przetransportowany do szpitala. – Jak ustalono, pomimo odniesionych obrażeń jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – mówi aspirant Katarzyna Bigos z policji w Opolu Lubelskim.

Policjanci potwierdzili, że zarówno poszkodowany mężczyzna, jak i kierowca ciągnika byli trzeźwi w chwili wypadku. Sprawa, choć dramatyczna, służy jako przestroga dla wszystkich zaangażowanych w sezonowe prace polowe.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Matka z dzieckiem potrącona przez motocyklistkę na przejściu dla pieszych w Zakrzówku

– Najczęstszą przyczyną wypadków w rolnictwie jest nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa, pośpiech, nieuwaga i zmęczenie. Wykonując prace w gospodarstwie, pamiętajmy, by nie podchodzić do nich w sposób rutynowy. Z pozoru proste czynności wykonywane wbrew zasadom bezpieczeństwa mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia – mówi rzeczniczka opolskiej policji.

maszyna do zbierania wiśni
fot. Policja | maszyna do zbierania wiśni podpięta do ciągnika rolniczego

3 komentarze do “Dramat na plantacji wiśni. Mężczyzna przygnieciony przez maszynę rolniczą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *