EdukacjaLublinWiadomości

Konferencja, którą poprowadzi sztuczna inteligencja. W Lublinie staruje Check IT

We wtorek, 5 marca, w Lublinie rozpoczyna się konferencja Check IT. To już 9. edycja jednego z kluczowych wydarzeń w Polsce, skierowanego do młodych fanów nowych technologii. Event organizowany jest przez Miasto Lublin we współpracy z lubelskimi uczelniami, kołami naukowymi oraz specjalistami z branży IT, w ramach miejskiej inicjatywy Lubelska Wyżyna IT. Co ciekawe, konferencję poprowadzi… sztuczna inteligencja.

Pierwszy dzień konferencji odbywa się w formie stacjonarnej na terenie Lubelskiego Centrum Konferencyjnego przy ul. Grottgera 2. Na uczestników czekają prelekcje oraz warsztaty m.in. z zakresu sztucznej inteligencji, robotyki, języków programowania, tworzenia gier komputerowych, modelowania 3D, czy cyberbezpieczeństwa. Jak informują organizatorzy, prelekcje na auli będą dodatkowo streamingowane na żywo i zamieszczone na kanale YouTube.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Biznes, kreatywność i sztuczna inteligencja. Uczniowie mogą zgłaszać się do projektów „przyszłości”

W programie znalazła się także specjalna oferta prelekcji dla nauczycieli, w ramach tzw. pokoju nauczycielskiego, poświęconych zagadnieniom sztucznej inteligencji w edukacji, kompetencjom uczniów wymaganym na ryku pracy w sektorze ICT, czy aplikacjom wspomagającym pracę nauczycieli oraz uczniów.

Z myślą o szkołach podstawowych przygotowano z kolei specjalny blok zajęć i warsztatów pod nazwą Check IT Junior.

Jak co roku, całość wydarzenia uświetnią atrakcje w Strefie Gier, takie jak m.in. pokazy dronów, robotów, okularów Oculus Rift, dczy rukarek 3D. Uczestnicy konferencji będą mieli dodatkowo okazję do zapoznania się z ofertą studiów informatycznych na lubelskich uczelniach i udziału w spotkaniach z przedstawicielami lubelskich firm z branży IT.

Na środę, 6 marca, zaplanowano z kolei prelekcje i warsztaty online, które uzupełnią zagadnienia z zakresu nowych technologii.

Konferencja obejmuje również wydarzenia towarzyszące, które potrwają od 7 do 22 marca. Są to warsztaty stacjonarne organizowane na terenie zarejestrowanych szkół z Lublina, uczelni oraz w siedzibach lubelskich firm IT.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Lubelska WSPA otwiera laboratorium sztucznej inteligencji

– W ubiegłorocznej edycji konferencji oraz wydarzeniach towarzyszących wzięło udział ponad 3200 młodych osób. Wierzę, że tegoroczna odsłona poświęcona sztucznej inteligencji, stanowiącej ważny obszar rozwoju dla wielu branż i dziedzin życia, spotka się z jeszcze większym zainteresowaniem. Poprzez Check IT staramy się inspirować dzieci i młodzież do rozwijania zainteresowań nowymi technologiami oraz zachęcamy ich do dalszej edukacji w tym kierunku. Podczas wydarzenia po raz kolejny udowodnimy, że Lublin jest znakomitą lokalizacją IT w Polsce Wschodniej i doskonałym miejscem do rozwoju kariery zawodowej w branży informatycznej – podkreśla Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Szczegółowe informacje na temat konferencji, program oraz regulamin znajdują się na stronie checkit.lublin.eu.

3 komentarze do “Konferencja, którą poprowadzi sztuczna inteligencja. W Lublinie staruje Check IT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *