EdukacjaLublinWiadomości

Lubelska WSPA otwiera laboratorium sztucznej inteligencji

Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie we współpracy z polskim liderem usług IT firmą Sii, uruchomi laboratorium sztucznej inteligencji. Uroczystość oficjalnego otwarcia odbędzie się w najbliższą środę, 14 lutego, przy ul. Bursaki 12.

Otwarcie nowego laboratorium jest wynikiem współpracy między uczelnią, a Sii Polska – wiodącą firmą technologiczną specjalizującą się w rozwiązaniach IT i inżynierii.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Lubelskie lotnisko będzie współpracować z Akademią WSEI

Jednocześnie, jak informuje Paulina Szpilyk z lubelskiej WSPA, w przyszłym roku akademickim na kierunku informatyka zostanie wprowadzona nowa specjalność „sztuczna inteligencja”, która została opracowana właśnie we współpracy z ekspertami z firmy Sii Polska.

Uruchomienie tej specjalizacji na celu ma przygotowanie studentów do pracy z najnowszymi technologiami w dziedzinie sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego i analizy danych.

Nowo otwarte laboratorium sztucznej inteligencji, będzie kluczowym elementem programu specjalności, oferując dostęp do najnowszego sprzętu i oprogramowania, a także umożliwiając prowadzenie zaawansowanych projektów i badań.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Projekt MATCH połączył studentów UMCS i WSPA z gigantem telekomunikacyjnym

W uroczystości otwarcia laboratorium, które odbędzie się 14 lutego o godz. 12:00 w sali 204, udział wezmą: Artur Palac – dyrektor lubelskiego oddziału Sii Polska, dr Mariusz Sagan – Dyrektor Wydział Strategii i Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Lublin, a także reprezentujący WSPA: dr Maria Mazur, prof. WSPA – Rektor WSPA, Pan Jacek Lis – Kanclerz WSPA oraz dr inż. Michalina Gryniewicz-Jaworska – dziekan kierunku Informatyka WSPA.

Uczelnia zaprasza wszystkich chętnych do udziału w tym wydarzeniu.

5 komentarzy do “Lubelska WSPA otwiera laboratorium sztucznej inteligencji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *