EdukacjaLublinWiadomości

Lubelskie lotnisko będzie współpracować z Akademią WSEI

Porozumienie lubelskiego Portu Lotniczego z Akademią WSEI dotyczy prowadzenia wspólnych działań w obszarze kształcenia, współpracy naukowej, badawczej i dydaktycznej. Umowa między partnerami została podpisana w środę, 7 lutego, w siedzibie Akademii w Lublinie przy ul. Projektowej 4.

Obie strony dogadały się m.in. w sprawie współorganizowania wizyt studyjnych i spotkań, współpracy w zakresie wspólnej organizacji seminariów, konferencji naukowych, kongresów i szkoleń, współpracy w zakresie pozyskiwania funduszy na badania, czy opracowywania projektów wspólnych przedsięwzięć.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Blisko 400 tys. pasażerów i rekordowy sierpień. Port Lotniczy Lublin podsumował ubiegły rok

Dokument określający zasady i warunki współpracy podpisali prorektor ds. rozwoju i strategii Lubelskiej Akademii WSEI dr Sylwester Bogacki i dziekan Wydziału Transportu i Informatyki dr inż. Artur Dmowski oraz prezes zarządu spółki Port Lotniczy Lublin Andrzej Hawryluk i wiceprezes Marcin Kowalewski.

– Nasza współpraca z Portem Lotniczym Lublin jest krokiem naprzód w kształtowaniu przyszłości regionu oraz w umacnianiu pozycji Lublina jako ośrodka edukacyjnego i biznesowego. Poprzez tę umowę, nasza uczelnia staje się integralną częścią ekosystemu lotniczego, otwierając nowe perspektywy dla naszych studentów, pracowników oraz partnerów biznesowych – podkreślił rektor Lubelskiej Akademii WSEI prof. dr hab. inż. Marek Opielak.

Lubelskie lotnisko będzie współpracować z Akademią WSEI
fot. WSEI | Port Lotniczy Lublin rozpoczyna współpracę z lubelską Akademią WSEI.

Co istotne dla studentów, umowa dotyczy również współpracy w zakresie praktyk i staży zawodowych. Będzie to dotyczyć studentów na Wydziale Transportu i Informatyki oraz Wydziale Administracji i Nauk Społecznych Lubelskiej Akademii WSEI, którym swoją wiedzą, doświadczeniem i bazą będzie odtąd służyć lubelskie lotnisko. Umowa umożliwia też spółce Port Lotniczy Lublin rozpowszechnianie ofert pracy wśród studentów.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Projekt MATCH połączył studentów UMCS i WSPA z gigantem telekomunikacyjnym

– To nie pierwsza tego typu umowa z lubelskimi uczelniami. Dzięki porozumieniu z Lubelską Akademią WSEI zyskujemy jako Port Lotniczy Lublin kolejnego renomowanego partnera, z którym możemy współpracować w wielu dziedzinach, zarówno naukowych, jak i badawczych. Cieszę się, że możemy służyć mieszkańcom regionu również w ten sposób, dzieląc się profesjonalną wiedzą naszych pracowników – powiedział z kolei prezes Portu Lotniczego Lublin Andrzej Hawryluk.

6 komentarzy do “Lubelskie lotnisko będzie współpracować z Akademią WSEI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *