SiatkówkaSport

Siatkarze Bogdanki LUK Lublin przegrali w meczu 20. kolejki PlusLigi z Treflem Gdańsk, mimo, że po dwóch setach prowadzili 2:0. MVP spotkania wybrano Aleksa Nasevicha z drużyny „gdańskich lwów”.

Początek meczu był bardzo wyrównany. Dopiero w połowie pierwszego seta lubelski zespół wyszedł na czteropunktowe prowadzenie (17:13). Gdańszczanie zaczęli odrabiać straty doprowadzając do kontaktu punktowego 20:21. Ostatecznie dwa skuteczne ataki Shultza zamknęły pierwszą odsłonę na korzyść przyjezdnych (23:25).

>>>  CZYTAJ TAKŻE: Bogdanka LUK Lublin pewnie wygrała ze Skrą Bełchatów i zgarnęła komplet punktów

Druga partia wyglądała bardzo podobnie, i zakończyła się znowu dwupunktową przewagą żółto-czarnych, tym razem 26 do 24.

W kolejnym secie początkowo obie drużyny walczyły punkt za punkt aż gdańszczanom udało się odskoczyć na kilka oczek. Zawodnicy Trefla kontrolowali już grę do końca seta nie dając lublinianom nadziei na zwycięstwo 3:0. Trzecia partia zakończyła się wynikiem 25:17, po dwóch asach serwisowych gospodarzy.

W czwartą część meczu lepiej weszli siatkarze LUK-u. Przyjezdnym udało się nawet odskoczyć na 5 punktów, jednak ta przewaga szybko stopniała aż zrobiło się 17:17. W końcówce większą determinacją wykazali się gospodarze, którzy wgrali seta do 23. To oznaczało, że zwycięzcę tego spotkania wyłoni tie-break.

Niestety dla lublinian, ostatnią partię z przytupem rozpoczęli gospodarze doprowadzając do wyniku 1:4. Co prawda żółto-czarni zbliżyli się punktowo i przed zmianą stron przegrywali już tylko jednym oczkiem. Jednak druga część tie-break’a należała wyłącznie do gospodarzy, którzy wygrali go do 10.

Mecz z Treflem Gdańsk miał istotne znaczenie w kontekście walki o play-off’y. Przewaga między lubelską drużyną a rywalami wynosiła zaledwie dwa punkty. Po środowym spotkaniu wzrosła ona do trzech oczek na korzyść drużyny z Gdańska.

Trefl Gdańsk – Bogdanka LUK Lublin 3:2 (23:25, 24:26, 25:17, 25:23, 15:10)

Trefl Gdańsk: Sawicki, Niemiec, Sasak, Martinez Franchi, Zaleszczyk, Droszyński, Koykka (libero) oraz Nasevich, Orczyk, Urbanowicz, Kampa.

Bogdanka LUK Lublin: Schulz, Komenda, Ferreira, Brand, Nowakowski, Kania, Thales (libero) oraz Hudzik, Malinowski, Wachnik, Krysiak.

MVP: Aleks Nasevich (Trefl Gdańsk)

Jeden komentarz do “Gorzki smak porażki w Gdańsku. Bogdanka LUK Lublin przegrała z Treflem mimo, że prowadziła 2:0