LublinPolitykaWiadomości

Zbigniew Ziobro walczy o życie w lubelskim szpitalu. „W Polsce przed upływem 5 lat umiera ok. 90 proc. chorych”

Poseł Suwerennej Polski Marcin Warchoł poinformował wczoraj w mediach społecznościowych, że Zbigniew Ziobro walczy o życie. U byłego ministra sprawiedliwości zdiagnozowano raka przełyku. W Polsce – jak napisał polityk – przed upływem 5 lat na ten nowotwór umiera ok. 90 proc. chorych. Były prokurator generalny znajduje się pod opieką lekarzy w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.

Zbigniew Ziobro zniknął z życia publicznego w połowie grudnia ubiegłego roku. Nieobecność Ziobry na ważnych posiedzeniach Sejmu stała się powodem spekulacji ze strony niektórych dziennikarzy, którzy sugerowali, że były minister sprawiedliwości ukrywa się, a nawet że przebywa poza krajem.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej dostanie 300 milionów zł na rozbudowę

Politycy Suwerennej Polski informowali wówczas, że były prokurator generalny ma problemy ze zdrowiem, jednak nie ujawniali żadnych szczegółów. Wiadomo było tylko, że jest leczony w lubelskim szpitalu.

Wczoraj do sprawy odniósł się poseł Suwerennej Polski Marcin Warchoł. W emocjonalnym wpisie na portalu X opisał sytuację zdrowotną byłego ministra, potwierdzając, że Zbigniew Ziobro ma diagnozowanego raka przełyku:

– Zbigniew Ziobro walczy dziś o życie. Toczy tę bitwę z determinacją, po to by wygrać. I by jak najszybciej – jak tylko to możliwe – wrócić do swoich obowiązków. Ale warunkiem zwycięstwa jest agresywne i radykalne leczenie przeciwnowotworowe. Dlatego teraz minister Ziobro je przechodzi – napisał polityk.

Jednocześnie parlamentarzysta przytoczył porażające dane: – Według statystyk zaawansowany rak przełyku, który rozpoznano u Zbigniewa Ziobro daje złe rokowania. Literatura medyczna podaje, że w Polsce przed upływem 5 lat umiera ok. 90 proc. chorych.

Warchoł zapewnił jednoczenie, że Zbigniew Ziobro nie ma nic do ukrycia i udostępni całą dokumentację medyczną swojej choroby, czy to w związku z pracami komisji śledczej, na której miał być przesłuchiwany w charakterze świadka czy w jakimkolwiek innym prawnym trybie.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: 4 lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Rakiem. Jak w tej nierównej walce wypada województwo lubelskie?

Zapewnił również, że najszybciej, jak tylko zdrowie mu na to pozwoli, Ziobro stawi się przed komisjami.

– Chce tam stanąć, po to by cała Polska usłyszała od niego prawdę o niegodziwościach przedstawicieli dzisiejszej władzy. A ja z przyjaciółmi modlimy się o jak najszybszy jego powrót do zdrowia – tymi słowami zakończył swój wpis Marcin Warchoł.

fot. facebook

2 komentarze do “Zbigniew Ziobro walczy o życie w lubelskim szpitalu. „W Polsce przed upływem 5 lat umiera ok. 90 proc. chorych”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *