LublinPolitykaWiadomości

Ilu będzie kandydatów na urząd prezydenta Lublina? Zarejestrowano kolejny komitet

W wyborach do lubelskiej Rady Miasta udział wezmą co najmniej trzy komitety. Aktualnie zarejestrowane formacje to: Komitet Wyborczy Wyborców (KWW) Krzysztof Żuk, KWW „Lublin Przyszłość i Tradycja” powiązany z pisarzem Marcinem Wrońskim oraz KWW Lublin 2050 pod przewodnictwem Jacka Burego. Start przedstawiciela PiS, Roberta Derewendy, nie został jeszcze oficjalnie potwierdzony.

KWW Lublin 2050 ma się składać z członków Polski 2050 Szymona Hołowni, części radnych dzielnicowych oraz działaczy ruchów miejskich. Jak napisał w swoich mediach społecznościowych Jacek Bury: – „KWW Lublin 2050 to Droga do celu, którym jest Lublin obywatelski, zielony i gospodarny”.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Pisarz chce zostać prezydentem Lublina. Czy okaże się czarnym koniem?

Formacja Burego nie przedstawiła dotąd swojego kandydata na urząd prezydenta miasta, mówi się natomiast o możliwości udzielenia przez nią poparcia komitetowi Krzysztofa Żuka. Ewentualna współpraca jest przedmiotem negocjacji pomiędzy obydwoma ugrupowaniami, a sam Jacek Bury szanse porozumienia ocenia na 50 na 50.

– Chcemy realizować nasze marzenia o mieście. Jeśli będzie to możliwe z komitetem Krzysztofa Żuka, to nie wykluczam takiej możliwości – podkreśla Bury.

Bez względu na liczbę zgłoszonych kandydatów, w wyścigu na urząd prezydenta liczyć się będą prawdopodobnie tylko dwaj zawodnicy: Krzysztof Żuk i przedstawiciel PiS, którym w tym roku ma być Robert Derewenda, radny miejski, dyrektor lubelskiego oddziału IPN. W wyborach samorządowych z 2014 i 2018 roku Żukowi do zwycięstwa nad kandydatem PiS, kolejno Grzegorzem Muszyńskim i Sylwestrem Tułajewem, wystarczyła jedna tura, w której uzyskiwał ponad 60 proc. poparcia.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Zbigniew Ziobro walczy o życie w lubelskim szpitalu. „W Polsce przed upływem 5 lat umiera ok. 90 proc. chorych”

Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia. Druga tura – jeśli do niej dojdzie – planowana jest na 21 kwietnia.

fot. facebook | Jacek Bury

3 komentarze do “Ilu będzie kandydatów na urząd prezydenta Lublina? Zarejestrowano kolejny komitet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *