EdukacjaLublin

Certyfikat Samorządowy Lider Edukacji po raz 13. dla Lublina

Podczas Gali Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw Lublin po raz 13. otrzymał tytuł „Samorządowy Lider Edukacji”. Certyfikat odebrali Mariusz Banach, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Oświaty i Wychowania oraz Ewa Dumkiewicz-Sprawka, Dyrektor Departamentu Oświaty i Wychowania, która została uhonorowana nagrodą specjalną „Kobieta Roku w Edukacji”.

Celem konkursu od pierwszej jego edycji w 2011 roku jest nagradzanie i promowanie jednostek samorządu terytorialnego, które posiadają istotne osiągnięcia w dziedzinie rozwoju edukacji i systemu oświaty, wspierania młodzieży i współpracy ze środowiskami edukacyjnymi. Oceny eksperckiej samorządów dokonuje Komisja z udziałem naukowców i praktyków zarządzania oświatą, zatrudnionych na czołowych polskich uczelniach, w tym m.in. na Uniwersytecie Śląskim, Uniwersytecie Pedagogicznym KEN w Krakowie, czy Uniwersytecie Gdańskim.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Sztuczna inteligencja motywem XI konferencji „Edukacja Przyszłości”

Gala Finałowa stanowiła również okazję do wręczenia Certyfikatów Edukacyjnej Doskonałości dla szkół i placówek oświatowych, dla których organami prowadzącymi są jednostki certyfikowane w Programie, a które wyróżniają się najwyższą jakością edukacji, nowoczesnym modelem zarządzania oraz znaczącymi sukcesami w kształceniu dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych. W gronie uhonorowanych Certyfikatem Edukacyjnej Doskonałości znalazło się II Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie.

– „Certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji” potwierdza po raz kolejny jakość lubelskich usług oświatowych. Lublin jest miastem innowacyjnym i liderem w wielu dziedzinach, ale wyróżnienie przyznane za pracę na rzecz edukacji stanowi wyjątkową nagrodę i motywację do dalszej pracy – podkreśla Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Lublin i edukacyjna przyszłość IT. 28 lubelskich szkół weźmie udział w pilotażowym programie

Wyniki tegorocznej edycji Konkursu oficjalnie ogłoszono podczas uroczystej Gali Finałowej, która odbyła się we wtorek, 19 marca, w Sali Teatralnej Pałacu Młodzieży im. prof. A. Kamińskiego w Katowicach.

fot. Miasto Lublin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *