SiatkówkaSport

W meczu 21. kolejki siatkarskiej PlusLigi Bogdanka LUK Lublin pokonała na własnym terenie Projekt Warszawa 3:1. MVP spotkania został rozgrywający gospodarzy – Marcin Komenda.

Niewątpliwym faworytem tego pojedynku był zespół z Warszawy, który po serii czterech zwycięstw z rzędu zajmował do dzisiejszego popołudnia drugie miejsce w tabeli PlusLigi.

W spotkanie lepiej weszli lublinianie i to ekipa z Warszawy musiała praktycznie od początku gonić wynik. Przyjezdni mieli jednak spore problemy z blokowaniem akcji żółto-czarnych i od stanu 8:6 na korzyść lublinian przewaga systematycznie rosła, aż zrobiło się 19:14. Ostatecznie pierwsza partia zakończyła się wygraną gospodarzy 25:19. Warto przy tej okazji zauważyć, że Projekt Warszawa w czterech poprzednich spotkaniach nie stracił ani jednego seta.

Drugiego seta lublinianie zaczęli od prowadzenia 8:4, ale wtedy do pracy wzięli się siatkarze z Warszawy, którzy dzięki zagrywkom Bartłomieja Bołądzia, zdobyli cztery punkty z rzędu i zrobiło się 8:8. Bogdanka LUK Lublina zdołała jednak odbudować swoją przewagę i ostatecznie wygrała 25:22. Tym samym zapachniało sensacją bo gospodarze prowadził już 2:0 w całym meczu.

Trzecią partia od początku ułożyła się po myśli siatkarzy Projektu, którzy błyskawicznie wyszli na trzypunktowe prowadzenie. Niedługo potem było już 11:4 na korzyść przyjezdnych. Można powiedzieć, że lublinianie jedynie statystowali w tej odsłonie przegrywając ją ostatecznie 20:25.

W czwartej części spotkania mieliśmy powtórkę z dwóch pierwszych setów, czyli nieznaczne prowadzenie gospodarzy już od pierwszych minut aż do osiągniecia czteropunktowej przewagi przy stanie 10:6. Jednak warszawianie nie zamierzali tanio skóry sprzedać i wzięli się do odrabiania strat doprowadzając do remisu 15:15. Jednak dwa kapitalne bloki w wykonaniu rozgrywającego żółto-czarnych Marcina Komendy na Igorze Grobelnym spowodowały, ze Lublin wrócił do gry o zamknięcie meczu w tej partii, osiągając trzypunktową przewagę 19:16. Pomimo, iż Projekt próbował jeszcze stawiać opór Lublin kontrolował wynik już do końca. Ostatni punkt dla gospodarzy zdobył Ferreira, kończąc czwartego seta 25:22 i cały mecz 3:1.

Jeśli Trefl Gdańsk przegra dzisiejszy mecz różnicą co najmniej dwóch setów ze Skrą Bełchatów, lublinianie utrzymają 5. miejsce w tabeli PlusLigi.

Kolejny mecz Bogdanka LUK Lublin rozegra w przyszłą niedzielę, 18 lutego, ze Ślepskiem w Suwałkach.

Bogdanka LUK Lublin – Projekt Warszawa 3:1 (25:19, 25:22, 20:25, 25:22)

Bogdanka LUK Lublin: Jan Nowakowski, Marcin Komenda, Maciej Kania, Damian Schulz, Alexandre Ferreira, Tobias Brand – Thales Hoss (libero) – Mateusz Malinowski, Maciej Krysiak, Jakub Wachnik, Maksym Kędzierski (libero).

Projekt Warszawa: Maciej Stępień, Kevin Tillie, Andrzej Wrona, Bartłomiej Bołądź, Jurij Semeniuk, Artur Szalpuk – Damian Wojtaszek (libero) – Igor Grobelny, Karol Borkowski, Jakub Kowalczyk.

MVP Meczu: Marcin Komenda

Jeden komentarz do “Bogdanka LUK Lublin przerwała passę wicelidera. Projekt Warszawa przegrał w hali Globus 3:1