LublinPracaWiadomości

„Legitna praca w oku kamery”. Nakręć film i zgarnij pieniądze

Dwa tysiące złotych za półtoraminutowy film? To możliwe w konkursie Państwowej Inspekcji Pracy „Legitna praca w oku kamery”. Wystarczy opowiedzieć kolegom i koleżankom o bezpiecznej pracy i do 15 marca wysłać swoje zgłoszenie.

Państwowa Inspekcja Pracy po raz kolejny stawia na młodych. Tym razem zaprasza osoby między 14 a 24 rokiem życia do udziału w konkursie filmowym „Legitna praca w oku kamery”. Uczestnicy mają za zadanie nakręcić film, w którym będą zachęcać swoich rówieśników do zgodnego z prawem zatrudnienia w bezpiecznych warunkach.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Lubelskie lotnisko będzie współpracować z Akademią WSEI

Twórców nie ogranicza forma, dopuszczalne są wszystkie gatunki filmowe, jedynym ograniczeniem jest czas – film nie może przekraczać 90 sekund. Zwycięzcy w każdej z trzech kategorii wiekowych otrzymają nagrody w postaci bonów o wartości 2 tys. złotych. Jest więc o co powalczyć.

Praca bezpieczna dla młodych

Konkurs jest realizowany w ramach kampanii społecznej „Legitna praca”, adresowanej głównie do uczniów szkół ponadpodstawowych, studentów i młodych ludzi wchodzących na rynek pracy.

Jak pokazują statystyki, osoby w wieku 18-24 lata są znacznie bardziej narażone na poważne wypadki przy pracy niż ich starsi koledzy. Często brakuje im wiedzy i doświadczenia, nie mają świadomości swoich praw i obowiązków pracodawców. Bywa również, że nie mają dość odwagi, by upominać się o bezpieczne warunki pracy.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: PKP Intercity i Politechnika Lubelska podpisały porozumienie o współpracy

– Jedną z form budowania bezpiecznego środowiska pracy dla osób wkraczających na rynek pracy jest zachęcanie ich do aktywnego uczestnictwa w tym procesie. Młodzi ludzie docierający z przekazem o bezpieczeństwie pracy do swoich rówieśników są bardziej wiarygodni i skuteczni, a filmy zachęcające do podejmowania właściwych decyzji na rynku pracy to przekaz, który naprawdę działa – tłumaczy Katarzyna Fałek-Kurzyna rzecznik prasowy, Okręgowego Inspektoratu Pracy w Lublinie.

Szczegółowe informacje na temat konkursu, regulamin oraz niezbędne dokumenty na stronie projektu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *