LublinWiadomości

Rusza przebudowa kładki nad ul. Filaretów. Będą zmiany w organizacji ruchu

Rozpoczynają się prace przy przebudowie kładki nad ul. Filaretów, w ciągu ul. Leszka Czarnego. Od poniedziałku, 11 marca, w rejonie prowadzonych robót będzie obowiązywała czasowa organizacja ruchu.

Pierwszy etap prac zakłada budowę dróg technologicznych oraz tymczasowego przejścia dla pieszych, które powstanie w odległości około 60 m od kładki w kierunku ul. Zana, zaraz za zatoką autobusową.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Rozpoczyna się rozbudowa ul. Montażowej. Będą utrudnienia w ruchu

W związku z tym, jak informuje Justyna Góźdź z biura prasowego lubelskiego Ratusza, od poniedziałku, 11 marca, od godz. 10:00 zaczną obowiązywać zmiany w organizacji ruchu.

Kierowcy jadący w kierunku ul. Filaretów z ul. Rymwida będą mogli skręcić w prawo w kierunku ul. Zana, co istotne nie będzie możliwości skrętu z ul. Rymwida w kierunku ul. Głębokiej.

Takie utrudnienia mają potrwać kilka tygodni, do czasu całkowitego demontażu kładki.

Dodatkowo, jeśli pozwolą na to warunki pogodowe, od środy, 13 marca, ul. Filaretów zostanie zwężona. W rejonie przebudowywanej kładki ruch będzie odbywał się po jednym pasie ruchu w każdym kierunku.

W kolejnym etapie planowane jest również utworzenie tymczasowego peronu i przeniesienie przystanku Piastowska 02 w kierunku ul. Kazimierza Wielkiego.

– Kierowców i pieszych prosimy o zachowanie ostrożności, ponieważ organizacja ruchu w tym rejonie, w okresie najbliższych kilku tygodni będzie często ulegać zmianie – uczula Justyna Góźdź.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Rusza rozbudowa ul. Wallenroda. Wkrótce zmiany w organizacji ruchu

Zakres inwestycji obejmuje: wymianę płyty pomostu kładki z ażurowej na pełną, wymianę balustrady, a także konserwację, zabezpieczenie antykorozyjne i uziemienie konstrukcji stalowej oraz odwodnienie płyty pomostu wraz z przyłączeniem do istniejącej sieci kanalizacji deszczowej. W ramach zadania nastąpi także odnowienie ciągów pieszych w rejonie kładki. Remontowi poddane zostaną zarówno chodniki, jak i schody.

Wykonawcą prac jest spółka Primost Serwis z Będzina, a ich koszt to ponad 4,1 mln zł. Zgodnie z umową, przebudowa powinna zakończyć się najpóźniej na początku września.

fot. Google Street View

Jeden komentarz do “Rusza przebudowa kładki nad ul. Filaretów. Będą zmiany w organizacji ruchu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *