LublinWiadomości

Rozpoczyna się rozbudowa ul. Montażowej. Będą utrudnienia w ruchu

Miasto rozpoczyna długo oczekiwaną przez mieszkańców rozbudowę ul. Montażowej na lubelskiej dzielnicy Tatary. Od wtorku, 5 marca, zaczyna obowiązywać też czasowa organizacja ruchu.

Rozpoczęty 5 marca pierwszy etap robót oznacza zamknięcie jednokierunkowego odcinka ul. Montażowej.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Ul. Turystyczna pójdzie do przebudowy. Najpierw musi powstać projekt

Dodatkowo, jak przekazała Justyna Góźdź z biura prasowego lubelskiego Ratusza, w miarę postępu prac zostanie wprowadzany zakaz parkowania oraz zamknięcie ul. Montażowej na całym odcinku – tj. od ul. Kresowej do ul. Gospodarczej.

Ul. Montażowa po nowemu

Inwestycja obejmuje poszerzenie pasa drogowego ul. Montażowej na całym odcinku, od skrzyżowania z ul. Kresową w rejonie ul. Łęczyńskiej, aż do zbiegu z ul. Kresową w rejonie ul. Gospodarczej. Przebudowany zostanie odcinek o długości ok. 700 m, z uwzględnieniem istniejącego przebiegu jezdni i wprowadzeniem dodatkowych zatok postojowych oraz chodników.

Ul. Montażowa będzie wyposażona w dwukierunkową jezdnię o szerokości 5 m z wyjątkiem odcinka wzdłuż budynków Motorowa 1, 3, 5 i 7, gdzie ulica będzie jednokierunkowa i zostanie zwężona do 4 metrów.

Powstaną także nowe chodniki oraz zatoki postojowe dla samochodów osobowych. Dodatkowo, w ramach tzw. elementów uspokojenia ruchu, zostaną zamontowane progi zwalniające i wyniesione przejścia dla pieszych.

Zakres inwestycji obejmuje także budowę kanalizacji deszczowej, nowego oświetlenia ulicznego oraz kanału technologiczny. Ponadto, drogowcy przebudują sieci kablowe: elektroenergetyczną i teletechniczną oraz sieć wodociągową.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Rusza rozbudowa ul. Wallenroda. Wkrótce zmiany w organizacji ruchu

Jak zapowiada lubelski Ratusz, po rozbudowie na ul. Montażowej utrzymane zostaną ograniczenia prędkości do 30 km/h i tonażu do 3,5 tony.

Wykonawcą prac jest KPRD Sp. z o.o., a ich koszt to ponad 6,8 mln zł. Termin zakończenia inwestycji upływa w maju 2025 roku.

fot. Miasto Lublin

3 komentarze do “Rozpoczyna się rozbudowa ul. Montażowej. Będą utrudnienia w ruchu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *