LublinWiadomościZdrowie

Łóżka od Fundacji Ronalda McDonalda w lubelskim szpitalu

Fundacja Ronalda McDonalda przekazała Uniwersyteckiemu Szpitalowi Dziecięcemu w Lublinie 10 wielofunkcyjnych łóżek. Są przeznaczone dla rodziców czuwających przy leczonych w szpitalu dzieciach.

– Szpital przyjazny rodzinie zaczyna się od łóżka dla rodzica. Wspólnie z donatorami wspierającymi naszą misję „Aby rodzina mogła być razem” nie chcemy odkładać na później potrzeb dziecka – pacjenta i jego najbliższych. Przekazywane łóżka są wygodne, praktyczne, a przede wszystkim postawione blisko łóżka chorego dziecka. Fundacja Ronalda McDonalda zmienia w ten sposób rzeczywistość publicznych szpitali dziecięcych – mówi Katarzyna Rodziewicz, prezes zarządu i dyrektor wykonawcza Fundacji Ronalda McDonalda.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Lubelski szpital pozwala ojcom na udział w porodach zabiegowych

– Fotele i łóżka pozwalają przynajmniej części rodziców, szczególnie tym przebywającym przez dłuższy czas oraz mamom dzieci niedawno urodzonych, wygodniej siedzieć w dzień, a w nocy czuwać już w rozłożonym łóżku – podkreśla dr Kamila Ćwik, p.o. dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

Fundacja Ronalda McDonalda już od niemal 10 lat wspiera szpitale w całej Polsce. 82 szpitale w 74 miastach otrzymały od niej już w sumie 1239 łóżek i 356 materacy. Lubelski szpital dziecięcy przy ul. Chodźki został przez fundację zasilony już po raz czwarty, a łączna liczba podarowanych łóżek wynosi obecnie 38.

fot. Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie

Jeden komentarz do “Łóżka od Fundacji Ronalda McDonalda w lubelskim szpitalu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *