Na sygnaleWiadomościZ regionuZamość

Zderzenie trzech samochodów w Miączynie-Kolonii. 27-letnia kobieta trafiła do szpitala

W miejscowości Miączyn-Kolonia doszło do niebezpiecznego wypadku drogowego z udziałem trzech samochodów osobowych. Jak ustalili policjanci, sprawczynią zdarzenia była kierująca Seatem 27-latka. Kobieta nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, co doprowadziło do zderzenia z dwoma nadjeżdżającymi pojazdami.

Do groźnie wyglądającego wypadku, z udziałem trzech samochodów, doszło wczoraj w miejscowości Miączyn-Kolonia w powiecie zamojskim. 27-latka kierująca Seatem podróżowała od strony Grabowca w kierunku Miączyna. W pewnym momencie, najprawdopodobniej z powodu nie dostosowania prędkości, zjechała na prawe pobocze, po czym odbiła kierownicą w lewo, wjeżdżając na przeciwny pas ruchu – w stronę nadjeżdżającego pojazdu. W wyniku tego manewru doszło do zderzenia z Mercedesem, którym jechał 37-letni mieszkaniec gminy Grabowiec razem z pasażerką.

Zderzenie z Seatem spowodowało, że oba pojazdy zostały obrócone, a Mercedes zatrzymał się na jezdni. Następnie Seat wpadł tyłem w kolejny samochód – Opla, którym kierował 56-letni mieszkaniec gminy Miączyn. Mimo groźnie wyglądającego wypadku, jadący Mercedesem i Oplem mężczyźni nie odnieśli obrażeń, podobnie jak podróżująca z 37-latkiem pasażerka Mercedesa.

Kierująca Seatem trafiła natomiast do szpitala, jednak, na szczęście, nie doznała poważniejszych obrażeń. Badanie stanu trzeźwości, przeprowadzone przez funkcjonariuszy na miejscu zdarzenia, wykazało, że wszyscy uczestnicy wypadku byli trzeźwi.

Z powodu uszkodzeń pojazdów, policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne wszystkich trzech samochodów.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Pijany motocyklista uderzył w stojący poza drogą wóz. Miał 2 promile

– Z uwagi na wykonywane przez służby czynności odcinek drogi w rejonie miejsca zdarzenia był nieprzejezdny. Kierowcy, którzy w tym czasie przejeżdżali przez Miączyn-Kolonię musieli się liczyć z utrudnieniami – informuje aspirant sztabowy Katarzyna Szewczuk z zamojskiej policji.

Wciąż prowadzone są czynności mające na celu ustalenie dokładnych przyczyn i okoliczności tego zdarzenia. Policjanci apelują do kierowców o rozwagę i dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze.

zderzenie trzech samochodów Miączyn
fot. Policja
zderzenie trzech samochodów Miączyn
fot. Policja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *