LublinNa sygnaleWiadomości

12-latek uratował babcię z pożaru. Potem wrócił po psa i papugę

12-letni chłopiec uratował swoją 83-letnią babcię oraz domowe zwierzęta z pożaru, który wybuchł na klatce schodowej i poddaszu jednej z kamienic. Do zdarzenia doszło w niedzielę po południu, na lubelskich Bronowicach.

12-latek, który przebywał razem ze swoją babcią w jednym z mieszkań na lubelskich Bronowicach, zauważył dym dobiegający z klatki schodowej i poddasza. Chłopiec niezwłocznie zareagował i pomógł swojej 83-letniej babci bezpiecznie opuścić mieszkanie. Następnie, nie zważając na zagrożenie, szybko wrócił po swojego psa i papugę.

Mimo swojego młodego wieku, chłopiec wykazał się niezwykłą odwagą. Dzięki jego szybkiej reakcji, wszyscy obecni w domu wyszli z sytuacji bez poważniejszych obrażeń. Na wszelki wypadek, rodzina została przewieziona do szpitala na badania kontrolne.

Po otrzymaniu zgłoszenia, służby ratunkowe szybko zareagowały. Strażacy, którzy przybyli na miejsce, skutecznie ugasili pożar.

>>> CZYTAJ TAKŻE: System eCall powiadomił służby o wypadku. Uczestnicy kolizji kierowali bez uprawnień

– Policjanci wyjaśniają teraz dokładne okoliczności i przyczyny pojawienia się ognia. Wstępne ustalenia wskazują, że pożar mógł powstać przez niedopałek papierosa – informuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z lubelskiej policji.

Jeden komentarz do “12-latek uratował babcię z pożaru. Potem wrócił po psa i papugę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *