LublinPracaWiadomości

Bezrobotni w Lublinie otrzymają dodatkowe wsparcie

Bezrobotni w Lublinie otrzymają dodatkowe wsparcie dzięki środkom z Funduszy Europejskich. Niemal 16 milionów złotych zostanie przeznaczonych na różne formy pomocy, takie jak szkolenia, staże czy nawet jednorazowe dofinansowanie do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej.

Ponad 16 milionów złotych z Funduszy Europejskich zostało przeznaczonych na pomoc dla osób poszukujących pracy w Lublinie, dzięki czemu Miejski Urząd Pracy może rozszerzyć zakres pomocy oferowanej osobom bezrobotnym.

Wśród planowanych działań znajdują się szkolenia zawodowe i wsparcie finansowe dla osób chcących rozpocząć własną działalność gospodarczą.

Przyznane środki zostaną wykorzystane na organizację szkoleń dla 160 osób, 575 płatnych staży oraz wypłatę jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej – dla 160 wnioskodawców. Ponadto przewiduje się wyposażenie lub doposażenie stanowisk pracy dla 70 osób, bony na zasiedlenie dla 69 osób i prace interwencyjne dla 30 osób.

– Na rynku pracy są grupy wymagające szczególnej uwagi i do nich kierujemy ofertę pomocy licząc na to, że proponowane rozwiązania okażą się skuteczne w uzyskaniu zatrudnienia. Specjaliści MUP zajmujący się rekrutacją do projektu ułatwią dobranie odpowiednich narzędzi do potrzeb oraz sytuacji osób zgłaszających się do projektu – mówi Monika Lipińska, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

Projekt „Kompleksowa aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych (w tym dotacje na samozatrudnienie) w celu zwiększenia ich szans na znalezienie zatrudnienia” – realizowany przez Miejski Urząd Pracy w Lublinie ma na celu pomóc bezrobotnym w znalezieniu zatrudnienia.

Wsparcie skierowane jest do osób zarejestrowanych w Miejskim Urzędzie Pracy jako bezrobotne, w szczególności dla tych, którzy znajdują się w wyjątkowo trudnej sytuacji na rynku pracy. Bezrobotni zainteresowani udziałem w projekcie mogą skontaktować się z doradcami zawodowymi i pośrednikami pracy pod numerem telefonu 81 466 52 52 lub poprzez e-mail na adres [email protected].

>>> CZYTAJ TAKŻE: Szkoły średnie szukają uczniów. Rozpoczęła się rekrutacja uzupełniająca do lubelskich szkół ponadpodstawowych

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027, Priorytet IX – Zaspokajanie potrzeb rynku pracy, Działanie 9.1 Aktywizacja zawodowa – projekty PUP.

Bezrobotni w Lublinie otrzymają wsparcie MUP
fot. MUP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *