KinoKoncertyKulturaLublinTeatrWystawy

Gorący tydzień w lubelskim CSK

Mocne kino, teatr oraz jazz w najlepszym wydaniu. To wszystko zobaczymy i usłyszymy w tym tygodniu w lubelskim CSK.

W czwartek, 13 lipca, w Klubie Muzycznym CSK w ramach #JAZZwCSK wystąpi Adam Wendt, jeden z najważniejszych polskich saksofonistów. Początek koncertu zaplanowano na godzinę 19:00. Artysta przedstawi swój nowy, flagowy kwartet, z którym realizuje album “My Choice” stanowiący artystyczne credo wybitnego artysty.

Z kolei w sobotę, 15 lipca, na scenie Sali Operowej zobaczymy najnowszą adaptację dramatu „Kto się boi Virginii Woolf?” z Ewą Kasprzyk w roli głównej. Ta sztuka amerykańskiego dramaturga, Edwarda Albee’go, została napisana w 1962 roku i od razu trafiła na Broadway. Spektakle będą wystawione w Sali Operowej CSK o godz. 16:00 i 19:00.

Kino CSK proponuje w tym tygodniu weekendowe pokazy pełnej absurdu czeskiej komedii charakterów „Sytuacja awaryjna”. Pociąg jadący z pasażerami, ale za to bez maszynisty? Brzmi absurdalnie, ale ta historia wydarzyła się naprawdę na jednej z linii kolejowych w Czechach w 2019 roku, stając się inspiracją dla nowej komedii reżysera przebojowych „Właścicieli” Jiříego Havelki. Projekcje zaplanowano na 14 i 15 lipca o godz. 19:00, natomiast w niedzielę pokaz zacznie się o godz. 18:00.

W niedzielę, 16 lipca, będzie miał miejsce pierwszy pokaz dokumentu o mistrzu fotografii Tadeuszu Rolke „Dziennik z podróży” wraz z oprowadzaniem kuratorskim po wystawie jego fotografii „W obiektywie sztuki”, które poprowadzi Olga Guzik-Podlewska.

>>> CZYTAJ TAKŻE: W środę startuje jubileuszowa edycja Kazimiernikejszyn

CSK zaprasza również na wystawy:

• Wystawa Fotografii Tadeusza Rolke – do 10 września
• 6. Międzynarodowego Biennale Plakatu – do 8 października
• „ZMYSŁY I EMOCJE – do 1 października
• Galeria Saska | Julia Mirny – do 23 lipca
• W STRONĘ SPOTKANIA KULTUR. Od Teatru Dramatycznego do Centrum Spotkania Kultur | wystawa stała
• Stanisław Koguciuk – malarz urzekający prostotą – do 30 września

Dla mieszkańców dostępne są również codziennie (w godz. 8:00-21:00) Tarasy Widokowe CSK ze strefą relaksu na 5. piętrze. Wstęp jest wolny.

Teatr CSK w Lublinie
fot. materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *