LublinWiadomości

Lublin z kolejnym grantem od Fundacji Leroy Merlin Polska. Tym razem wyremontują łazienki w internacie przy ul. Pogodnej

Dzięki współpracy Miasta Lublin i Fundacji Leroy Merlin Polska kapitalny remont przejdą łazienki w budynku internatu Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej i Słabo Słyszącej im. Jana Pawła II przy ul. Pogodnej 54.

W ramach grantu Fundacji Leroy Merlin opiewającego na kwotę ponad 220 tys. zł., remont przejdą dwie łazienki znajdujące się na 3. piętrze budynku internatu.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Łóżka od Fundacji Ronalda McDonalda w lubelskim szpitalu

Pierwszy etap prac obejmie roboty rozbiórkowe i demontażowe. W następnej kolejności zostaną zmodernizowane instalacje elektryczne i hydrauliczne. Zadanie obejmuje też wymianę płytek, urządzeń sanitarnych, malowanie ścian czy wymianę drzwi. Prace będą realizowane w okresie wakacyjnym, tak by z nowych łazienek mogli skorzystać podopieczni wraz z nowym rokiem szkolnym.

Lublin z kolejnym grantem od Fundacji Leroy Merlin Polska. Tym razem wyremontują łazienki w internacie przy ul. Pogodnej

Internat w Ośrodku spełnia funkcję opiekuńczo – wychowawczą w okresie nauki szkolnej, dlatego wielu uczennic i uczniów spoza Lublina jest on drugim domem. W związku z wojną w Ukrainie to także azyl dla dzieci i młodzieży uchodźczej.

– Dzięki realizacji Programu Grantowego nasze Miasto odnowi kolejne miejsce zamieszkania zbiorowego. Tym razem poprawimy warunki pobytu oraz zamieszkania dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami, w tym obywateli i obywatelek Ukrainy – podkreśla Tomasz Fulara, zastępca prezydenta Lublina ds. inwestycji i rozwoju.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Fundacja lubelskiej „Spiżarni” rozdała stypendia dla uzdolnionych uczniów

Wcześniej w ramach współpracy Miasta Lublin i Fundacji Leroy Merlin Polska wyremontowano pomieszczenia po byłym przedszkolu przy ul. Bronowickiej z przeznaczeniem na miejsce zamieszkania zbiorowego dla potrzebujących obywateli i obywatelek Ukrainy. Wartość grantu wyniosła wówczas 251 tys. zł.

– W ramach Funduszu Solidarnościowego zrealizowaliśmy dotychczas około 60 grantów w całej Polsce, które pozwoliły stworzyć ponad 2,7 tys. bezpiecznych i komfortowych miejsc dla uchodźców z Ukrainy. Na te remonty Fundacja Leroy Merlin przekazała już około 31 mln zł – mówi Agnieszka Bolek, prezeska Fundacji Leroy Merlin Polska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *