LublinWiadomości

Fundacja lubelskiej „Spiżarni” rozdała stypendia dla uzdolnionych uczniów

Dziewięciu zdolnych uczniów z woj. lubelskiego otrzymało w tym roku stypendia od Fundacji „Spiżarnia dla pokoleń”. Znaleźli się wśród nich m.in. młodzi muzycy, tancerze, czy sportowcy jeżdżący konno.

O wsparcie mogli ubiegać się uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych do 18. roku życia. Przy wyborze stypendystów pod uwagę brane były przede wszystkim wyniki w nauce oraz osiągnięcia artystyczne lub sportowe, pozaszkolna aktywność, zaangażowanie społeczne, a także kwestie materialne.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Lubelscy twórcy kultury ponownie mogą ubiegać się o stypendia wyjazdowe

Jedną z uczestniczek programu stypendialnego została 14-letnia Julka, która od trzech lat doskonali swoje umiejętności w szkole językowej. Pod koniec maja ubiegłego roku zdała egzamin Cambridge English na poziomie B1 (PET). W wolnych chwilach świeżo upieczona stypendystka uwielbia śpiewać, zarówno w języku polskim jak i angielskim.

– Kiedy zdecydowaliśmy się w naszej Fundacji na ufundowanie stypendiów edukacyjnych i sportowych, przyświecał nam jeden cel – motywować młodych ludzi do podejmowania i kontynuowaniu wysiłków w realizowaniu swoich marzeń, by byli szczęśliwi i w przyszłości mogli zmieniać świat na lepsze. Mam nadzieję, że za kilka czy kilkanaście lat Ci młodzi ludzie będą mogli powiedzieć, że drogę do wielkiej kariery zaczęli właśnie od stypendium Fundacji Spiżarnia – mówi Katarzyna Rzechowska, koordynator Fundacji „Spiżarnia dla pokoleń”.

Stypendia będą wypłacane uczniom przez pięć miesięcy, od lutego do czerwca włącznie. Wnioski na kolejny semestr będzie można składać do 31 czerwca.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: 45 lubelskich studentów otrzymało stypendia sportowe na 2024 rok

Fundacja „Spiżarnia dla pokoleń” została powołana do życia w ubiegłym przez lubelską spółkę Spiżarnia, która od 19 lat dostarcza Polakom mieszkającym za granicą rodzime produkty. Główną ideą Fundacji jest wspieranie młodych talentów, zarówno wśród dzieci pracowników jak i młodzieży z województwa lubelskiego. Do tej pory ze wsparcia skorzystały m.in. lubelskie Domy Dziecka, Stowarzyszenie Brata Alberta w Lublinie, lubelskie Szkoły Specjalne. Fundacja otworzyła ostatnio salę Spiżarnia Talentów na oddziale Kliniki Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

Jeden komentarz do “Fundacja lubelskiej „Spiżarni” rozdała stypendia dla uzdolnionych uczniów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *