KraśnikNa sygnaleWiadomościZ regionu

Biegał za synem z młotkiem i ośmieszał w Internecie. 41-latek z gminy Annopol z zarzutami

41-letni mieszkaniec gminy Annopol trafił do tymczasowego aresztu po dramatycznym telefonie na Policję od jego 18-letniego syna. Mężczyzna oskarżony jest o wieloletnie fizyczne i psychiczne znęcanie się nad swoim dzieckiem. 

18-letni mieszkaniec gminy Annopol zawiadomił Policjantów miejscowego komisariatu, że ojciec bije go i zastrasza. Jak się okazało nie był to pierwszy raz kiedy doszło do takiej sytuacji.

– Policjanci otrzymali zgłoszenie z numeru alarmowego od roztrzęsionego 18-latka o awanturze wywołanej przez ojca. Przybyły na miejsce patrol w toku prowadzonych czynności wstępnie ustalił, że to nie jednorazowa sytuacja, a 41-letni ojciec miał znęcać się nad nastolatkiem psychicznie i fizycznie już od kilku lat – mówi aspirant Paweł Cieliczko z Policji w Kraśniku.

Według relacji ofiary, oskarżony nie tylko upokarzał i ośmieszał go w mediach społecznościowych ale również prześladował w realnym świecie. Dochodziło do sytuacji, że ojciec biegał za nim z młotkiem w ręku i groził chłopakowi odebraniem życia.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Tarło-Kolonia: 34-Letni Kamil M. skazany na 8 lat więzienia za zabójstwo ojca doprowadzony do zakładu karnego

Sąd, na wniosek policji i prokuratury, zdecydował o zastosowaniu wobec 41-letniego mieszkańca gminy Annopol środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy. Jeśli zarzuty wobec domowego oprawcy się potwierdzą, mężczyzna może trafić do więzienia nawet na 5 lat.

– Ustalamy dalsze okoliczności w prowadzonym postępowaniu i jednocześnie apelujemy o zgłaszanie wszelkich przypadków przemocy lub zagrożeń w naszym lokalnym społeczeństwie – podkreśla rzecznik kraśnickiej Policji.