LublinWiadomości

Lubelscy twórcy kultury ponownie mogą ubiegać się o stypendia wyjazdowe

Lubelscy twórcy kultury biorący udział w konkursach, festiwalach, przeglądach lub projektach kulturalnych odbywających się poza Lublinem, będą mogli uzyskać wsparcie finansowe. Miasto po raz pierwszy po przerwie spowodowanej pandemią, wznawia wypłatę stypendiów wyjazdowych.

Wysokość stypendium wynosi od 200 zł do 5 tys. zł. Można je wykorzystać na sfinansowanie kosztów podróży, akredytacji i innych opłat niezbędnych do realizacji programu wyjazdowego.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Piwnice Centrum Kultury w Lublinie już otwarte. Przebudowa zabytkowego podziemia kosztowała blisko 7,7 mln zł

Stypendium może otrzymać osoba, która mieszka, pracuje, uczy się lub studiuje w Lublinie oraz zgłosiła się lub otrzymała zaproszenie od organizatora wydarzenia.

Jak informuje Anna Czerwonka z biura prasowego lubelskiego Ratusza, wnioski o stypendia można składać w trakcie całego roku kalendarzowego, jednak nie później niż na 30 dni przed datą planowanego wyjazdu. Nabór wniosków ma być prowadzony do wyczerpania środków.

– Stypendia wyjazdowe to bardzo skuteczne narzędzie nawiązywania relacji i budowania sieci międzynarodowych kontaktów dla twórców kultury. Takie działania służą większemu wzajemnemu zrozumieniu pomiędzy obywatelami europejskich krajów, wspierają dialog międzykulturowy oraz pomagają w promowaniu różnorodności – podkreśla Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępczyni prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Lublin w finale konkursu o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029

Do 31 marca można również składać wnioski stypendialne na realizację projektu z zakresu twórczości artystycznej lub upowszechniania kultury. Wsparcie dedykowane jest osobom pełnoletnim oraz młodzieży w wieku od 13 do 30 lat. W przypadku tej pierwszej grupy projekt może trwać od 2 do 7 miesięcy musi zostać zrealizowany pomiędzy 1 czerwca a 31 grudnia br, a wysokość wsparcia wynosi maksymalnie 10 tys. zł. Z kolei projekt młodzieżowy może trwać od 1 do 6 miesięcy i ma być zrealizowany pomiędzy 1 czerwca a 31 grudnia – tutaj z kolei dofinansowanie wynosi od 300 zł do 3 tys. zł.

Szczegóły warunków przyznawania stypendiów dostępne są na stronie stypendia.kultura.lublin.eu.

fot. Miasto Lublin

2 komentarze do “Lubelscy twórcy kultury ponownie mogą ubiegać się o stypendia wyjazdowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *