EdukacjaLublinWiadomości

Dwie studentki Politechniki Lubelskiej ze stypendiami Ministra Nauki

Studentki Politechniki Lubelskiej, Aleksandra Kozłowska oraz Monika Romaszko, zostały wyróżnione stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Laureatki doceniono za znaczące osiągnięcia naukowe i sportowe.

Aleksandra Kozłowska jest studentką studiów II stopnia na kierunku inżynieria środowiska. Aktywnie uczestniczy w badaniach naukowych na Wydziale Inżynierii Środowiska. Jej współpraca z pracownikami naukowymi zaowocowała licznymi publikacjami w renomowanych czasopismach naukowych oraz wygłoszonymi referatami. Angażuje się także w prace Klubu Dyskusyjnego „FOR&AGAINST” oraz działalność Koła Naukowego Zaawansowanego Projektowania Inżynierskiego.

>>> CZYTAJ TAKŻE: 45 lubelskich studentów otrzymało stypendia sportowe na 2024 rok

Z kolei Monika Romaszko studiuje na I stopniu na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji, jednocześnie osiągając znaczące sukcesy w sporcie. Jest utalentowaną lekkoatletką. W minionym roku podczas 31. Letniej Uniwersjady FISU w Chengdu (Chiny) zajęła 2. miejsce w lekkiej atletyce w sztafecie 4×100 metrów kobiet. Zdobyła także srebrny medal na 10. Drużynowych Mistrzostwach Europy w Chorzowie w konkurencji 4×100 metrów kobiet.

– Serdecznie gratuluję im tego sukcesu. Zapracowały na niego ciężką pracą naukową lub sportową. Niełatwo jest bowiem łączyć wymagające studia inżynierskie z dodatkowymi, równie absorbującymi, aktywnościami. Ale ich przykład może być inspiracją dla innych młodych osób – mówi rektor PL prof. Zbigniew Pater.

Do ministerstwa wpłynęło łącznie 1068 wniosków. Zgłoszenia były oceniane przez specjalny zespół doradczy składający się z reprezentantów wszystkich dyscyplin naukowych i artystycznych.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Fundacja lubelskiej „Spiżarni” rozdała stypendia dla uzdolnionych uczniów

Ostatecznie stypendia za znaczące osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe przyznano 386 studentkom i studentom repezentującym niemal wszystkie dyscypliny naukowe i artystyczne.

Stypendium jest wypłacane jednorazowo. Jego wysokość to 17 tys. zł

Jeden komentarz do “Dwie studentki Politechniki Lubelskiej ze stypendiami Ministra Nauki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *