EdukacjaLubelskieWiadomości

Ponad 13 mln zł na dodatkowy angielski dla uczniów z woj. lubelskiego

W Urzędzie Marszałkowskim wręczono dzisiaj umowy o dofinansowanie projektów na realizację dodatkowych zajęć z języka angielskiego dla uczniów szkół podstawowych z woj. lubelskiego. Wartość wszystkich umów opiewa na ponad 12,6 mln zł, z czego wsparcie z Funduszy Europejskich to blisko 10,8 mln zł.

Głównym celem projektów realizowanych w ramach Działania 10.1 „Skuteczna edukacja” jest poprawa jakości systemów kształcenia oraz szkoleń w placówkach oświatowych. Skorzystać mają przede wszystkim uczniowie, ale także nauczyciele języka angielskiego, którzy będą mogli doskonalić swoje umiejętności i poszerzać wiedzę.

>>> CZYTAJ TAKŻE: „SUper Granty”. Startuje nowy miejski projekt

Obecnie średnia wojewódzka egzaminów ósmoklasisty z języka angielskiego wynosi 64 proc. Oprócz podniesienia jakości usług edukacyjnych, chodzi również o poprawę wyników ośmioklasistów z woj. lubelskiego. Dlatego dofinansowanie w zakresie organizacji dodatkowych zajęć z języka angielskiego było adresowane do uczniów szkół podstawowych, które osiągnęły wynik poniżej tej średniej.

– W województwie lubelskim takich szkół w ubiegłym roku szkolnym było 515. Wybranych do dofinansowania zostało 38 projektów o całkowitej wartości ponad 23 mln zł, z czego dofinansowanie UE to blisko 19,7 mln zł, natomiast wkład Budżetu Państwa wynosi 875 tys. zł – informuje Anna Nycz z zespołu prasowego Urzędu Marszałkowskiego.

24 umowy o dofinansowanie w tym zakresie odebrali dziś przedstawiciele gmin będących organami prowadzącymi szkół objętych wsparciem.

Działania możliwe do realizacji obejmują m.in.: zajęcia dodatkowe z języka angielskiego, zakup pomocy edukacyjnych, organizację wyjazdów edukacyjnych i obozów językowych, warsztaty językowe, szkolenia dla nauczycieli, czy organizację gier i zabaw wymuszających posługiwanie się językiem angielskim w praktyce.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Dwie studentki Politechniki Lubelskiej ze stypendiami Ministra Nauki

– Wspieranie młodego pokolenia jest niezwykle istotne, szczególnie jeśli chodzi o inwestycję w naukę i języki obce. To także okazja do wyrównania szans edukacyjnych z zakresu języka angielskiego poprzez m.in. organizację dodatkowych zajęć. Co za tym idzie, uczniowie mają okazję do zdobycia lepszych wyników egzaminów, a kadra nauczycieli może doskonalić się w zakresie dydaktyki języka angielskiego – podkreśla marszałek Jarosław Stawiarski.

Jeden komentarz do “Ponad 13 mln zł na dodatkowy angielski dla uczniów z woj. lubelskiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *