EdukacjaLublinWiadomości

„SUper Granty”. Startuje nowy miejski projekt

„SUper Granty” to nowy miejski konkurs grantowy dedykowany samorządom uczniowskim lubelskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Na ten cel Miasto przeznaczyło w tym roku prawie 190 tys. zł. Nabór wniosków trwa do 19 kwietnia.

25 samorządów uczniowskich lubelskich szkół otrzyma jednorazowe wsparcie w wysokości 7,5 tys. zł w ramach nowego miejskiego konkursy grantowego pn. „SUper Granty”, którego głównym celem jest rozwój i aktywizacja samorządności uczniowskiej.

Jak tłumaczy Monika Głazik z biura prasowego lubelskiego Ratusza, wsparcie otrzymają oddolne inicjatywy uczniowskie, skierowane do społeczności szkolnej i lokalnej.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Miasto wyda prawie 300 tys. zł na kulturę w dzielnicach. Mieszkańcy zrealizują blisko 60 inicjatyw

– Granty przyczynią się do szerszego włączania samorządów uczniowskich do współdecydowania o życiu szkoły oraz rozwoju partycypacji uczniowskiej – zapewnia Monika Głazik.

Nabór wniosków potrwa do 19 kwietnia, a realizacja projektów i inicjatyw – od ogłoszenia wyników naboru do 31 października.

– Młode mieszkanki i mieszkańcy Lublina mają wiele znakomitych pomysłów na inicjatywy i projekty, które warto realizować. Tym razem chcemy wspierać rozwój dzieci i młodzieży szkolnej, stąd nowy miejski projekt grantowy adresowany jest do członków samorządów uczniowskich. Premiowane będą projekty wpisujące się w ideę Europejskiej Stolicy Kultury 2029, a także nawiązujące do przypadającego w tym roku jubileuszu 20-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Mile będą widziane inicjatywy międzyszkolne, a także uwzględniające współpracę z Młodzieżową Radą Miasta Lublin – mówi z kolei Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępczyni prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.

Formularz zgłoszeniowy i regulamin konkursu można znaleźć na dedykowanej stronie internetowej.

fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne

4 komentarze do “„SUper Granty”. Startuje nowy miejski projekt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *