LublinWiadomościZdrowie

Lubelscy uczniowie skorzystają z bezpłatnej opieki dentystycznej

Dzieci i młodzież z Lublina ponownie skorzystają z bezpłatnej opieki stomatologicznej. Na realizację programu „Profilaktyki próchnicy zębów dla uczniów lubelskich szkół” Miasto przeznaczyło w tym roku 900 tys. złotych. Tegoroczna edycja potrwa do 15 listopada.

Program walki z próchnicą stanowi uzupełnienie świadczeń oferowanych przez NFZ i jest realizowany przez Miasto od 2009 roku w ramach funkcjonujących na terenie szkół gabinetów stomatologicznych. Jego celem jest zmniejszenie występowania próchnicy zębów u dzieci i młodzieży uczęszczającej do lubelskich szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz ośrodków szkolno-wychowawczych.

>>> CZYTAJ TAKŻE: „SUper Granty”. Startuje nowy miejski projekt

O objęciu dziecka opieką stomatologiczną w ramach programu decyduje pisemna zgoda jego rodziców lub opiekunów.

Jak informuje lubelski Ratusz, świadczenia stomatologiczne będą wykonywane w 55 gabinetach zlokalizowanych na terenie szkół lub w ich pobliżu i będą obejmować leczenie zębów materiałami światłoutwardzalnymi oraz profilaktykę stomatologiczną – lakowanie i lakierowanie zębów. Działania medyczne będą wspierane również działaniami edukacyjnymi skierowanymi zarówno do uczennic i uczniów, jak i ich rodziców.

– Usługi stomatologiczne w lubelskich szkołach to nie tylko bieżące leczenie i kontrola, ale także prowadzenie działań edukacyjnych, które podnoszą świadomość i pozwalają na utrwalenie dobrych nawyków wśród uczennic i uczniów funkcjonujących w mieście placówek oświatowych. Zachęcam rodziców do wyrażenia zgody na udział dzieci i młodzieży w miejskim programie opieki stomatologicznej – podkreśla Anna Augustyniak, zastępczyni prezydenta ds. społecznych.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Konkurs na aranżację Kliniki Okulistyki rozstrzygnięty. Wygrało połączenie klasyki z nowoczesnością

Na realizację programu w roku 2024 Miasto przeznaczyło kwotę 900 tys. zł. Program będzie realizowany do 15 listopada lub do czasu wykorzystania przyznanych środków.

fot. Miasto Lublin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *