Artykuł partnera

Czy Krzysztof Żuk wygra wybory w 1 turze?

Koalicyjne rządy PO-PSL w Sejmiku Województwa Lubelskiego zostały przerwane przez zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości w 2018 roku. Mimo to, nie zagroziło to mocnej pozycji Krzysztofa Żuka, który obecnie już 14 rok pełni funkcję prezydenta miasta Lublina. Czy to się zmieni w tym roku?

Krzysztof Żuk – jedyny słuszny kandydat?

Stolicą regionu lubelskiego od 2010 roku rządzi nieprzerwanie Krzysztof Żuk, który jest kandydatem Platformy Obywatelskiej. Swoją pierwszą kadencję zaczął od spektakularnego zwycięstwa nad kandydatem Prawa i Sprawiedliwości, zyskując 47 748 głosów, podczas gdy Lech Sprawka z PiS otrzymał zaledwie 39 626.

W kolejnych wyborach poszło Żukowi jeszcze lepiej: zyskał 65 749 głosów, a jego oponent z PiS – Grzegorz Muszyński – 33 414 głosów.

Cztery lata później, w trakcie kolejnych wyborów, Żuk otrzymał 89 488 głosów, a Sylwester Tułajew z PiS niemal o połowę mniej, 45 202 głosów.

Wiele wskazuje na to, że podobnie będą kształtować się wyniki w obecnych wyborach samorządowych. Nic nie wskazuje bowiem na to, aby zaufanie społeczne mieszkańców Lublina do ich prezydenta miało zmaleć w ciągu ostatnich lat. Teraz Żuk kandyduje z poparciem nie tylko PO, ale także PSL, Polski 2050, Nowej Lewicy i Wspólnego Lublina.

Jacy są kontrkandydaci Krzysztofa Żuka?

Za najpoważniejszych oponentów Krzysztofa Żuka uznaje się dyrektora lubelskiego oddziału IPN, czyli radnego miejskiego klubu PiS – Roberta Derewenda. Sondaże pokazują także niewielkie szanse dla Marcina Nowaka, który reprezentuje Bezpartyjnych Samorządowców oraz KWW Konfederację. Jednak wszystkie sondaże wskazują, że w starciu z Krzysztofem Żukiem, ich szanse są niewielkie.

Jeśli chcesz obstawić wygraną w tegorocznych wyborach samorządowych w Lublinie, wejdź na: https://betfan.pl/lista-zakladow/rozrywka/polityka/lublin-wybory-prezydenta-2024/593545

Kiedy warto obstawiać wyniki wyborów w zakładach bukmacherskich?

Warto pamiętać, że obstawiając wyniki w wyborach, należy dokładnie zasięgnąć informacji dotyczących bieżącej sytuacji politycznej oraz sondaży sprawdzonych podmiotów. Jeśli chodzi o strategię, możliwe jest obstawianie zwycięzcy, liczby oddanych głosów albo dokładnego wyniku.

Obstawianie wyników jest polecane osobom, które interesują się polityką oraz mają duże przekonanie co do trafności swoich predykcji. Warto jednak pamiętać, że jak każda gra, obstawianie wiąże się z ryzykiem przegranej. Zawsze, nawet w najbardziej „pewnej” sytuacji, istnieje szansa na to, że to inny typ okaże się trafny, a Ty stracisz swoje pieniądze.

Dlatego zawsze gdy obstawiamy, nie powinniśmy przekraczać ustalonej wcześniej kwoty, która jest bezpieczna dla zachowania stabilności finansowej i domowego budżetu.

Obstawiając najlepiej korzystać wyłącznie ze sprawdzonych, legalnych zakładów bukmacherskich, takich jak https://betfan.pl/zaklady-bukmacherskie. Jeśli masz poważne wątpliwości co do ewentualnych wyników, nie podejmuj się obstawiania wysokich kwot.

źródło: tekst zewnętrzny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *