LublinWiadomości

Miasto ogłosiło otwarte konkursy ofert na realizację dwóch programów młodzieżowych

W ramach ogłoszonych konkursów ofert Miasto szuka operatora dla Miejskiego Aktywatora Młodzieżowego (MAM). Sfinansuje także działania w Przestrzeniach Młodych i miejscach przyjaznych młodzieży. Budżet na ten cel wynosi ponad 400 tys. zł.

Miejski Aktywator Młodzieżowy to program mikrograntów na działania społeczne i obywatelskie, skierowany do osób młodych zrzeszonych w grupach nieformalnych. Trwający konkurs ma wyłonić operatora tegorocznej edycji programu.

– Zadaniem organizacji, która otrzyma dotację, będzie przeprowadzenie naboru projektów, udzielenie wsparcia merytorycznego i finansowego, a także zadbanie o edukację obywatelską młodych ludzi zainteresowanych realizacją swoich pomysłów w ramach MAM – mówi Joanna Stryczewska z biura prasowego lubelskiego Ratusza.

>>> CZYTAJ TAKŻE: „SUper Granty”. Startuje nowy miejski projekt

Z kolei drugi z otwartych konkursów ofert skierowany jest do organizacji pozarządowych, zainteresowanych rozwojem potencjału Przestrzeni Młodzieżowych i miejsc przyjaznych młodzieży.

Jak podkreśla Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępczyni prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji:

– W Lublinie mamy obecnie największą sieć przestrzeni w Polsce, w których młodzi ludzie mają możliwość spędzić czas wolny, nawiązać nowe znajomości oraz realizować swoje pasje i zainteresowania.

– Zachęcamy organizacje młodzieżowe do rozszerzania oferty skierowanej do młodych mieszkańców i mieszkanek Lublina – dodaje Stepaniuk-Kuśmierzak.

Zarówno program rozwoju przestrzeni młodych jak i Miejski Aktywator Młodzieżowy zainicjowano w ramach obchodów Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: „Kosmos” otwiera swoje podwoje. Nowa przestrzeń na młodzieżowej mapie Lublina

Podmioty zainteresowane realizacją programów mogą wnioskować o miejskie środki do 17 i 18 kwietnia.

Więcej informacji na temat konkursów można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Lublin.

Miasto ogłosiło otwarte konkursy ofert na realizację dwóch programów młodzieżowych
fot. Miasto Lublin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *