SiatkówkaSport

Wilfredo Leon zagra w Bogdance LUK Lublin, to już pewne!

Wilfredo Leon, jeden z najlepszych siatkarzy na świece, w najbliższym sezonie założy koszulkę Bogdanki LUK Lublin. Podpisanie kontraktu ma zostać oficjalnie ogłoszone po Świętach Wielkanocnych.

Trwające od jakiegoś czasu medialne spekulacje na temat przyszłości 30-letniego przyjmującego za chwilę oficjalnie zostaną ucięte. Jak informuje TVP Sport, w czwartek 28 marca, klub ze stolicy województwa lubelskiego i Wilfredo Leon doszli do porozumienia. Tym samym gwiazda reprezentacji Polski zmieni barwy włoskiej Sir Safety Perugia, w której występuje od 2018 roku, na żółto-czarne.

Już kilka tygodni temu przedstawiciele Bogdanki LUK Lublin informowali o trwających negocjacjach, które jak wszystko na to wskazuje, właśnie dobiegły końca. Oficjalnie współpraca ma zostać ogłoszona po Świętach Wielkanocnych.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Siatkarze Bogdanki LUK Lublin pokonali po pięciosetowym spektaklu Indykpol AZS Olsztyn 3:2 (zdjęcia)

Z nieoficjalnych informacji wynika, że siatkarz ma podpisać roczny kontrakt, z opcją przedłużenia o kolejny sezon. Jak spekulują media, wartość umowy ma wynosić między 700 a 800 tys. euro, co oznaczałoby, że Leon stałby się najlepiej zarabiającym graczem PlusLigi.

Wcześniej, przed przejściem do włoskiego giganta, Wilfredo występował m.in. w Zenicie Kazań, czy katarskim Ar-Rajjan SC.

Do największych dotychczasowych sukcesów 30-letni przyjmujący może z pewnością zaliczyć m.in. triumf w ubiegłorocznych Mistrzostwach Europy oraz Lidze Narodów z reprezentacją Polski, cztery złote medale Ligi Mistrzów, czy trzy Puchary i cztery Superpuchary Włoch.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *