Piłka nożnaSport

Motor Lublin awansował do kolejnej rundy Pucharu Polski po zaciętym pojedynku z Lechem II Poznań

W emocjonującym środowym meczu, gdzie nie brakowało okazji do zdobycia gola, Motor Lublin pokonał młody zespół Lecha II Poznań 1:0. Dzięki bramce zdobytej przez Michała Króla, lublinianie zapewnili sobie miejsce w kolejnej fazie Fortuna Pucharu Polski.

Motor Lublin, który wystąpił z mocno zmienionym składem, był zdecydowanym faworytem w starciu z „odmłodzonym” zespołem Lecha II Poznań. Trener Goncalo Feio wprowadził, aż osiem zmian w porównaniu z ostatnim ligowym meczem, a w bramce zastąpił Łukasza Budziłka Kacprem Rosą.

Pierwsza połowa spotkania była dosyć wyrównana. W 16. minucie bliski zdobycia bramki po celnej główce był kapitan lubelskiej drużyny Rafał Król. Jednak golkiper gości wybił piłkę z linii bramkowej. W drugiej części gry Motor zaczął dominować i mnożyć sytuacje bramkowe. Niestety, brakowało skuteczności, aż do 77. minuty, kiedy to Piotr Ceglarz dośrodkował piłkę w pole karne, a Michał Król z bliska trafił do siatki.

Gospodarze starali się cały czas podwyższyć wynik, ale ostatecznie mecz zakończył się skromnym zwycięstwem Motoru 1:0. Awans do kolejnej fazy Fortuna Pucharu Polski został zapewniony.

Losowanie następnej rundy Fortuna Pucharu Polski odbędzie się w piątek, a Motor Lublin z niecierpliwością czeka na swojego kolejnego przeciwnika.

Motor Lublin – Lech II Poznań 1:0 (0:0)

Bramki: M. Król (77.)

Motor Lublin: Rosa – Staszak, Zbiciak, Najemski (66. Magnuszewski), Palacz (65. Wójcik) – M. Król, Wojtkowski (59. Wolski), Lis, R. Król, Rybicki (59. Ceglarz) – Wełniak (65. Śpiewak).

Lech II Poznań: Mędrala – Orłowski (46. Kornobis), Wichtowski, Tudruj, Kukułka (69. Kalata) – Lisman, Żołądź, Niedzielski, Czekała (59. Ławniczak), Wolski (59. Pietrzak) – Pawłowski (70. Juszczyk).

Żółte kartki: Palacz, M.Król.