Na sygnaleTomaszów LubelskiWiadomościZ regionu

Oszustwo „na żołnierza”. 55-latka z Tomaszowa straciła prawie 22 tysiące złotych

To już kolejny przypadek oszustwa metodą „na żołnierza” w Tomaszowie Lubelskim. 55-letnia kobieta padła ofiarą oszusta, który podawał się za niemieckiego wojskowego służącego w Syrii. Pod pretekstem przechowania nagrody finansowej, oszust wyłudził od niej kilka przelewów na łączną kwotę niemal 22 tysięcy złotych. 

Oszustwo na „żołnierza” to metoda, która niestety nie traci na popularności. Tym razem ofiarą padła 55-latka z Tomaszowa Lubelskiego, która straciła niemal 22 tysiące złotych.

Wszystko zaczęło się od niewinnej znajomości na portalu społecznościowym, gdzie osoba podająca się za niemieckiego żołnierza wysłała kobiecie zaproszenie do grona znajomych. Oszust zdobył zaufanie kobiety, obiecując wspólną przyszłość i poprosił ją o przechowanie sporej gotówki, którą miał otrzymać za udział w działaniach wojennych w Syrii. Mężczyzna twierdził, że w dalszym ciągu przebywa na Bliskim Wschodzie.

Przekonując o potrzebie dokonania opłat za transport paczki z pieniędzmi, która utknęła w urzędzie celnym, oszust nakłonił 55-latkę do wykonania kilku przelewów na wskazane konto. Kobieta, wierząc w wiarygodność rozmówcy, dokonała kilku transferów pieniędzy na łączną kwotę prawie 22 tys. zł.

– Jak się okazało, przelane środki nie były wystarczające, kobieta nadal dostawała wiadomości o potrzebie dalszych wpłat. Dopiero wówczas postanowiła opowiedzieć o wszystkim swojej rodzinie – relacjonuje młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska z tomaszowskiej policji.

Wspólnie doszli do wniosku, że 55-latka prawdopodobnie padła ofiarą oszustwa i zgłosili sprawę na policję.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Mieszkaniec Lublina uległ obietnicy szybkiego zysku. Stracił 120 tys. złotych

Śledczy zajęli się wyjaśnianiem okoliczności tego zdarzenia. Przypadek ten jest kolejnym przykładem, że oszuści nieustannie poszukują nowych ofiar, wykorzystując różne metody manipulacji i wyłudzeń. Policja w Tomaszowie przestrzega przed tego typu praktykami i zachęca do zgłaszania wszelkich podejrzeń w tej sprawie.

3 komentarze do “Oszustwo „na żołnierza”. 55-latka z Tomaszowa straciła prawie 22 tysiące złotych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *