Na sygnaleWiadomościZ regionuZamość

59-latka z Zamościa oszukana przez „palestyńskiego lekarza”. Kobieta straciła ponad 11 tys. złotych

59-latka z Zamościa straciła łącznie ponad 11 tysięcy złotych przekazując je osobie podającej się za lekarza przebywającego na kontrakcie w Palestynie. Poznali się dwa miesiące wcześniej przez Internet.

Policjanci z Zamościa zbierają dowody w sprawie oszustwa 59-letniej kobiety, która nawiązała internetowy romans z mężczyzną podającym się za „lekarza”. Rozmówca utrzymywał, że jest medykiem z Polski, i że w chwili obecnej pracuje w szpitalu wojskowym w Strefie Gazy. Kobieta, uwikłana w sieć fałszywych obietnic o budowaniu wspólnej przyszłości, wpłacała duże sumy na konto podane przez oszusta.

Mieszkanka Zamościa kontakt z rzekomym lekarzem nawiązała w sierpniu tego roku. „Medyk” przekonywał, że za kilka tygodni zakończy swój kontrakt i wróci do kraju. W międzyczasie poinformował 59-latkę, że ma zostać przeniesiony na Ukrainę, a jedynym sposobem uniknięcia tego jest formalne potwierdzenie ich związku przed przełożonymi. Kobieta, podekscytowana perspektywą rychłego spotkania, zgodziła się i wysłała odpowiednią wiadomość email do rzekomego dowódcy.

Później sprawca zaczął prosić o pożyczki. Początkowo, była to kwota potrzebna na zastępstwo w pracy, a później na zakup biletu lotniczego do Polski. Następnie pojawiły się dodatkowe koszty wynikające z rzekomej zmiany przewoźnika lotniczego.

Kobieta, licząc na spotkanie, wpłacała kolejne sumy na konto oszusta, łącznie ponad 11 tysięcy złotych. Za każdym razem, „lekarz” zapewniał, że po powrocie do Polski spłaci dług z odsetkami.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Oszustwo „na żołnierza”. 55-latka z Tomaszowa straciła prawie 22 tysiące złotych

Kilka dni później miało dojść do rzekomego zatrzymania „lekarza” na lotnisku pod pretekstem posiadania przez niego narzędzi chirurgicznych. Mężczyzna zażądał wtedy kolejnej wpłaty, tym razem na pokrycie grzywny. Kobieta zwróciła się wówczas o pomoc finansową do kuzyna, który uświadomił jej, że padła ofiarą oszustwa.

Zamojscy policjanci prowadzą obecnie dochodzenie w celu zidentyfikowania sprawcy. Zwracają jednocześnie uwagę, aby zachowywać ostrożność podczas zawierania znajomości w sieci, szczególnie w sytuacji gdy nowo poznana osoba prosi nas o pieniądze.

fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne

5 komentarzy do “59-latka z Zamościa oszukana przez „palestyńskiego lekarza”. Kobieta straciła ponad 11 tys. złotych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *